Bizden

BritishTurks Nedir?

BritishTurks.com İngiltere’de yaşamlarını sürdüren Türkiyeli, Kıbrıslı yurttaşlar için Yaşam ve İş Hayatı konularında özgün, fayda odaklı Türkçe – İngilizce yayınlar ve içerikler üreten internet medya platformudur.

Neden BritishTurks.com?

İngiltere hem turistik amaçlı hem de eğitim ve iş amaçlı olarak Türkiyeli ve Kıbrıslı yurttaşlar tarafından sürekli olarak ziyaret edilir. Bu ülkede yaşam ise oldukça iyi bir düzeydedir.

İngiltere, günlük yaşamda da iş ve eğitim hayatında da dünyanın ileri gelen ülkeleri arasında bulunuyor. Her kesimden insan için uygun faaliyetlerin bulunduğu ülkede 500 bin’e yakın Türkiye vatandaşı yaşadığı düşünülmekte ve Türkiye kökenli nüfusun %75’i başkent Londra’da yaşamaktadır.

Sitemiz de bir misyon olarak İngiltere’de yaşayan tüm Türkçe konuşan topluma faydalı olmak için Yaşam portalı, İş Hayatı, Şehir Rehberi kategorilerinde yayınlar ve içerikler üretmektedir.

Platformumuz aynı zamanda;

 • Türkiye ve Kıbrıs kökenli İş insanları
 • İngiltere İş dünyası-Reel sektör temsilcileri
 • Türkiyeli ve Kıbrıslı öğrenciler
 • Gurbetçi aileler
 • İngiltere’ye yeni yerleşen veya yerleşmek isteyenler
 • Turist olarak İngiltere’yi ziyaret etmek için gelenler için doğru kaynaklardan paylaşımlar yapmakta ve güncel bilgileri siz okuyucularına payşamaktadır.

Sitemizde Neleri Bulabilirsiniz?

Editörlerimiz tarafından sürekli güncellenen aşağıdaki içeriklere ulaşabilirsiniz.

Gezi Rehberi

“Bu Hafta Nereye gideceğiz?” sorusundan sizi kurtarıyoruz. Turistlik gezi, İş Seyehati, Dil Okulu Öğrencileri veya boş vakitlerini gezerek değerlendirmek isteyen Türkiyeli ve Kıbrıslı yurttaşlarımız için Birleşik Krallıkta bulunan mekanları bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yeme-İçme

Burada yaşan Türkiye kökenli toplumunda bildiği üzere İngiliz mutfağının pek de çeşitli olduğu söylenemez. Londra oldukça kozmopolit bir şehir olduğu için hangi ülkenin mutfağını ararsanız rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu sayfada sizlere her ülkenin mutfağını tanıtmakla kalmayıp, en iyi Türk restaurantlarını, cafe ve bistrolarını paylaşacağız. Özellike bizim insanımızın aklına gelen “Nerede Türk Kahvesi içebilirim?, Nerede Helal yemek yiyebilirim?” sorularına cevap bulabileceksiniz.

Alışveriş

Yurtdışında çıkınca Alışveriş yapmadan olmaz, Türkiye’ye dönünce herkes bir hediye bekliyor veya yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için giden gurbetçi ailelerin akrabaları da beklenti içindeler. Herkez çikolata beklemiyor tabiki…

İngiltere’de yaşayan Türkiyeli yurttaşlarımız Alışveriş konularında senelerin verdiği tecrübe ile alışverişlerini ekonomik olarak yapacakları yerleri biliyor ve hayatlarına devam ediyorlar.

İngiliz Sterlini, Türk lirası karşısında ekonomik olarak çok değerli olması Türkiye’den gelen veya gelecek olanların sürekli matematik işlemi yapmalarına neden oluyor, alışveriş yapmalarını engelliyor.

Editörlerimiz, hem İngiltere’de yaşayan hem gelecek olanlar için her bütçeye uygun yemekten giyime, teknolojiden araç kiralamaya, alışveriş ile ilgili her kolaylı burada sizlere paylaşıyor.

Konaklama

İngiltere’nin başkenti Londra turistin en çok geldiği şehirdir. Zira başkent olması, gezilecek mekanların burada olması şehrin konaklama fiyatlarına da yüksek oranda etki etmektedir. Turist olarak gelenler için Hotel ve Motel seçenekleri, Airbnb gibi sitelerden ev veya oda kiramaları, Özel oda kiralamarı hakkında bilgileri paylaşıyoruz.

İngiltere’ye yeni yerleşen veya yerleşecek olanlar için oda arayanlar, Ailesiyle kalacak kişilerin İngiltere genelinde ev satın alma işlemleri, kiralama yöntemleri ve ücretleri, Emlak Ofisleri ile görüşmeler, Sözleşme detayları, Deposit ve Yaşanan diğer tüm sıkıntılar için bu kategoriye göz atmayı kaçırmayın. Sizde bizimle iletişime geçerek bu sayfada tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz…

Ulaşım

Londra ulaşım olarak çok gelişmiş bir şehirdir. Alternatif olarak bir çok ulaşım aracı şehirde ve ülke genelinde mevcuttur.

Şehirde underground(metro), Overground(üst metro), Tren, Tramvay, DLR, Otobüs, Uber, Siyah ve Özel Taksiler, Bisiklet, Elektrikli Scooter kullanarak yolculuklarınızı yapabilirsiniz. Akıllı telefonlarınız ile gideceğiniz noktaları belirlemeniz takdirde Google Maps sizlere nasıl gideceğinizide tavsiye etmekte olup ücret bilgiside vermektedir. Londra’da “Oyster Kartı Nasıl alınır?, Ulaşım ücretleri nelerdir?, Öğrenci Kartı alabilir miyim?, Nasıl bisiklet kiralayabilirim?” gibi soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

İngiltere’de şehirden şehire ulaşım, Havaalanı Transferleri, Turist ve Öğrenci karşılama gibi diğer konularda da sitemizi takip edebilirsiniz?

Kültür-Sanat

Sanatın Kalbi Londra’da, Londra’nın Kültür-Sanat haberleri burada.

İngiltere; tarihi, günlük yaşamı, modası, futbol ve boks gibi sporları, insanları, eğitimi ve benzeri birçok şeyi ile zengin kültüre sahip olan bir ülkedir. Müzeler, operalar, sanat galerileri ve daha birçok unsur ile dünyaca bilinen eserlerin sergilendiği bu ülkede meşhur sanatsal ve tarihi çok sayıda mekan bulunur.

Sitemizde ki rehberden tüm Kültür-Sanat faliyetlerinin zaman ve haberlerine ulaşabilir, sizlerinde organize ettiği/edeceği etkinlikler için bizimle işbirliği yapabilirsiniz.

Sinema

“Londra’da hangi sinema’da Türk filmlerini izleyebilirim?” sorusunu soruyorsanız sitemizin Sinemalar sayfasını takip etmeye mutlaka başlayın.

Teknolojinin gelişmesi Türkiyeli nüfusu’nun Londra’da çoğalması Türk filmlerine olan talep sinema işletmecilerin de dikkatini çekmiş olmalı ki, Türkiyede çıkan bir film maximum bir hafta sonra Londra’da bazı sinemalarda gösterime girmektedir. Sizlerde Londra’da yaşıyor Türk sineması izlemek istiyorsanız “Vizyon’daki filmleri” sitemizden takip edebilirsiniz.

Sinema yapımcısı veya dağıtımcısı firmalar için Londra’da vizyona girecek filmlerin reklam çalışmaları için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Londra yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bizler sadece bu sitede Türkçe konuşan yurttaşlarımızı ilgilendiren, Türkiye’den gelen sanatçıların etkinlikleri her hafta Londra etkinlik takviminde yer alıyor.

Sizler de “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, “Ne? Nerede? Ne Zaman?” sorunsalında kalmadan yıl içinde olacak etkinlikler için bizi sürekli takipte kalınız.

Etkinlik takviminde;

 • Konser
 • Tiyatro
 • Sinema
 • Sahnet Sanatları
 • Görsel Sanatlar
 • Workshop
 • Seminer

kategorilerinde etkinlikleri bulabileceksiniz. 

Etkinlik Duyuruları: Eğer organizatörseniz sizde bizimle iletişime geçebilir ve yapılacak etkinliği sitemizde yayınlatabilirsiniz.

İş İlanları

İngiltere’de sosyal medya ve gazetelerde dağınık paylaşılan iş ilanlarına tek bir sitede topluyor siz yurttaşlarımız için kolay erişim sağlıyoruz.

Onlarca iş ilanı için sitemizi sürekli takip et, size en uygun iş fırsatlarını kaçırma! İlanlara Türkçe iş başvurusu yap.

İş İlanları sayfamızda Full Time, Part Time, Stajyer olarak;

Avukat, Web Designer, Yazılım Uzmanı, Grafiker, Eğitmen/Öğretmen, Muhasebeci, Satış Elemanı, Ofis Elemanı, Barista, Chef, Chef Yardımcısı, Bay-Bayan Garson, Bayan Kuaför, Erkek Berber, Depo Elemanı, Servis Elemanı, Market Elemanı, Cashier(Kasiyer), Kasap, Şöför, Montaj Elemanı, Makineci, Bakıcı(Nanny), Temizlikçi, Bulaşıkçı ve birçok pozisyonda iş ilanları paylaşılmaktadır.

Sizde işverenseniz ve elaman ihtiyaçınız varsa bizimle iletişime geçerek ilanlarınızı ÜCRETSİZ yayımlatabilirsiniz.

Seri İlanlar

İngiltere ve Londra’da Alım, Satım, Kira, Dekorasyon, Tesisat, Elektrikçi, Hizmet İlanları ve Genel İlanlar için hizmet verenlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Aldığınız hizmet karşılığında hizmet verenlere memnuniyet değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Sizden İngiltere’de hizmet verenseniz bizimle iletişime geçip işinizi sitemizin uygun kategorisine ekletebilrisiniz.

Sarı Sayfalar

İngiltere genelinde ulaşmak istediğiniz Konsolosluk, Temsilcilikler, Türk Bankaları, Vakıf, Dernek, Öğrenci Kulüpleri, Camiiler, Sinemalar, Düğün Salonları gibi yerlerin telefon, adres, e-mail ve web adreslerine sürekli güncellenen sarı sayfalar’dan ulaşabilirsiniz.

Sarı sayfalara ekletmek istediğiniz yerler lütfen için iletişime geçiniz.