X
ads120x600

İngiltere Startup Yatırımlarında Liderliğini Korudu.

Avrupa’da startupların geçen yıl aldıkları yatırımların toplamı bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 31,1 milyar avroya yükselirken, bu yıl koronavirüs krizi nedeniyle bu yatırımlarda büyük bir düşüş bekleniyor. Peki İngiltere'de startup yatırım konusunda durumlar nedir?

Denetim ve danışmanlık firması EY, Avrupa’daki startup yatırımlara yönelik raporunu yayınlandı.

Rapora göre, kıtada yeni veya genç girişimcilerin kurduğu startupların geçen yıl topladıkları yatırım 2018 yılına kıyasla yüzde 46 ‘lık artışla 31,1 milyar avroya ulaştı.

Brexit‘e rağmen, İngiltere, geçen yıl Avrupa’da startupların finansmanında lider konumunu korudu. İngiltere’de startupların geçen yıl aldıkları yatırımların toplamı bir önceki yıla göre yüzde 54 artarak 11,1 milyar dolara yükseldi.

Avrupa’nın en büyük ekonomisine sahip Almanya’da startupların 2019’da aldığı yatırımların toplamı yüzde 32 artarak 6,1 milyar avroya ve Fransa’da yüzde 50 artarak 5 milyar avroya ulaştı.

EY Almanya Yönetim Kurulu Başkanı Hubert Barth, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Şimdilik, 2019 muhtemelen Avrupa startup ekosisteminin son rekor yılıydı. Koronavirüs pandemisi sadece önemli ölçüde daha düşük yatırımlara yol açmayacak. Birçok şirkette yüksek satış kayıplarına da yol açacak. Dolayısıyla bu kriz Avrupa startup ekosistemi için varoluşsal bir zorluktur.” ifadesini kullandı.

Koronavirüsün yol açtığı ekonomik krizde, Alman startup ekosisteminin temellerinin korunmasının önemine işaret eden Barth, “Startuplar için finans piyasası tamamen kurumamalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Barth, koronavirüs krizinin, ekonomide daha da güçlü bir dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğine işaret ederek, uzaktan çalışma ve internet üzerinden konferans sistemlerini kuran şirketlerin krizde avantajlı olduklarını kaydetti.

BritishTurks İngiltere İş Dünyası haberlerini okumak tıklayın.

kaynak: AA

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470