british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 30/04/2021

Barclays kredi kartı harcama limitlerini düşürüyor

Tüketici grubu Which? tarafından yayınlanan makaleye göre, bazı müşteriler yüzde 90 oranında kesintilerle karşı karşıya kalabilir. Makaleye göre birçok müşteri, hiçbir ödemeyi kaçırmamaları ve mali durumlarının iyi olmasına rağmen, Barclaycard’ın limitlerini düşürdüğünü rapor ediyor. Which?’e göre, kredi kartı limitiniz sizin durumunuza göre belirlenmeli. Yüksek geliriniz varsa ve kredi geçmişiniz de iyiyse daha fazla limit alabiliyor olmalısınız.

Durumunuzun değişmesi veya ödemelerinizi kaçırmanız durumunda limitiniz düşebilir. Buna rağmen, eğer farklı bir anlaşma yapmamışsanız, bankanız mevcut durumunuza bakmaksızın kredi limitinizi herhangi bir zamanda değiştirebilir. Barclaycard tarafından yapılan açıklamalarda, kredi limitlerini düşürme kararının, ekonomideki değişiklikler dikkate alındıktan sonra verildiği belirtildi.

Ekonomideki değişikliklerin, “müşterilerin borçlanmalarını idare edebilme etkinliğine” darbe vurduğu ifade edildi. Tam olarak kaç müşterinin limitlerinin düşürüldüğü açıklanmasa da Barclaycard tarafından müşterilere Twitter üzerinden verilen cevaplarda, 100 binden fazla müşterinin bu durumdan etkilendiği belirtildi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular