british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 09/02/2022

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliğinden vize başvurularının gecikmesine yönelik açıklama

İngiltere vizesi için başvuru yapıp uzun süredir sonuç bekleyen, yaşanan gecikmelerden dolayıda sosyal medya hesaplarımız da dahil olmak üzere bizlere bu konuda çokca sorular gönderen okuyucu ve takipçilerimize verdiğimiz cevapları teyit eden yeni bir açıklama Ankara’daki Birleşik Krallık Büyükelçiliğinin resmi twitter hesabından yayınlandı.

Büyükelçiliğin resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla “standart ziyaretçi vizesi” başvurularının geç sonuçlanmasının “Covid-19 salgını ve küresel seyahat kısıtlamalarının devam eden etkileri nedeniyle” olduğu belirtildi.

Birleşik Krallık Büyükelçilik tarafından yaplan resmi açıklama

Covid-19 salgını ve küresel seyahat kısıtlamalarının hala devam eden etkileri nedeniyle, Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tüm vize rotalarında öngörülemeyen bir taleple karşı karşıya kaldı. Standart ziyaretçi vizesi başvurularının sonuçlanması ortalama 6 haftayı buluyor ve bazı başvuruların sonuçlanması daha da uzun sürüyor.

Birleşik Krallık’ı ziyaret edecek başvuru sahiplerinin bu durumu göz önüne almalarını rica ederiz.

Pasaportunuz hazır olduğunda teslim almanız için Vize Başvuru Merkezi sizinle temasa geçecektir. Lütfen sizinle temasa geçilmeden/çağırılmadan Vize Başvuru Merkezi’ne gitmeyiniz.

Yaşanan tüm aksaklıklar için özür dileriz.

BRITISHTURKS’U INSTAGRAM’DAN TAKIP ET

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BRITISH TURKS (@britishturks)

En Son Eklenenler