british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 07/03/2022

Birmingham’da araçla kuyumcuya dalıp etraftakileri baltayla tehdit ettiler

Cep telefonuyla kaydedilen görüntüler, etraftakiler şok içinde bakakalırken Birmingham‘ın Ladypool Caddesi’ndeki Danyaal Kuyumcusu‘nun ön tarafına bir aracın geri geri girdiğini gösteriyor.

İri yarı, maskeli bir adam elindeki baltayı sallayarak bağıra çağıra cadde boyunca koşup gelmeden önce yeşil kazaklı bir adamın araca çöp torbaları fırlatarak müdahale etmeye çalıştığı görülüyor.

Baltalı adam olayı izleyip kaydedenlere bağırarak tehditler savuruyor.

Adam dükkanın önündeki molozların üzerine çıkıp yoğun toz ya da duman bulutunun içinde kayboluyor.

Baltalı adam birkaç dakika sonra tekrar ortaya çıkıp sokakta gerisin geri koşmadan önce tanıkların da olaya karışan kamyonetin plakasını almaya çalıştığı duyulabiliyor.

Alarmın çalmaya başladığı anda suç ortaklarından biri dükkandan çıkıp olay yerinden uzaklaşmak üzere bekleyen kamyonete atlıyor.

West Midlands Polisi olay sırasında dükkanda kimsenin bulunmadığını ve o zamandan beri üç aracın ele geçirildiğini açıkladı.

Polis sözcüsü, “3 Mart’ta Birmingham’daki Ladypool Caddesi’nde gerçekleşen kuyumcu dükkanı baskınını araştırıyoruz. Saat 12.20 sularında mağazaya çağrıldık. Neyse ki olay sırasında mağazada kimse yoktu, bu nedenle bize bildirilen herhangi bir yaralanma olmadı. Baskında dükkan büyük hasar aldı. O zamandan beri baskına karıştığına inanılan üç araç ele geçirildi ve tam olarak neyin çalındığını belirlemek için dükkan sahibiyle birlikte çalışıyoruz. Soruşturmalarımız henüz erken safhalarda ve sorumluları belirlemek için çalışıyoruz.” dedi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular