british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 24/09/2021

BP, İngiltere’deki bazı benzin istasyonlarını geçici olarak kapattı

BP, Temmuz ayında da benzer aksaklık sorunları yaşadı ve sorunun dizel ve benzin sıkıntısı değil, yakıtı ön avluya ulaştıracak kamyon eksikliği olduğunu söyledi.

Hareket, İngiltere’nin de süpermarket raflarını stokta tutmak için mücadele etmesiyle geliyor. Ülkenin en büyük süpermarket zinciri olan Tesco, İngiliz hükümetine 800 sürücü eksiği olduğunu söyledi.

Hem HGV sürücülerinin kıtlığı hem de mağazadaki işgücü kıtlığı, özellikle şirketler Noel’e hazırlanırken panik satın alma konusunda endişelere yol açtı.

Yeni sürücüler için “Nakit İkramiye”

İngiliz basını, Tesco’nun dağıtım şefinin hükümeti Noel öncesinde panik satın alma riski olduğu konusunda uyardığını bildirdi.

Tesco yöneticisinin aktardığına göre, “Endişemiz, boş rafların resimlerinin Noel’e kadar 10 kat daha kötü hale gelmesi ve ardından panik satın almaya başlayacağımız” dedi.

Euronews’in İngiltere muhabiri Tadhg Enright, uzun süreli gıda ve yakıt kıtlığı korkularının gerçek olduğunu söyledi.

Tesco, Birleşik Krallık’ta, işe alınan yeni sürücüler için 1000 sterlinlik nakit ikramiye de dahil olmak üzere, kendileri için daha fazla sürücü çalıştırmaya çalışmak için teşvikler sunan birkaç büyük şirketten biridir.

Bu tür uyarıları yapan tek süpermarket bu değil. Bununla birlikte, hükümet kamyon şoförü işverenlerini kamyon şoförü boş pozisyonlarını doldurmak için İngilizleri bulmakta daha fazla çaba göstermeye zorlarken, endüstri liderleri İngiltere hükümetine göçmenlik kurallarını denizaşırı ülkelerden işe almalarına izin vermek için gevşetmeye çağırdı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular