british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 22/04/2022

Bristol’deki çocuklara yönelik cinsel eğitim tiyatrosu, ekibe yönelik tehditlerin ardından iptal edildi

İngiltere‘de çocuklara yönelik cinsel eğitim tiyatrosu, oyun ekibine yönelik “şiddet içeren tehditler” nedeniyle iptal edildi.

“Aile Seks Şovu” (The Family Sex Show) konuyu, beş yaş ve üzeri izleyicilerle “samimi ve açık bir şekilde tartışarak cinsellik eğitimini yeniden tasavvur etmeyi” vaat ediyordu.

Rıza, sınırlar, zevk, mastürbasyon ve queerlik gibi konuların yer aldığı Family Sex Show’un, Mayıs ayında Bristol‘deki Tütün Fabrikası’nda sahnelenmesi planlanıyordu.

Oyun duyurulduktan ve içeriğiyle ilgili haberler internette dolaşmaya başladıktan sonra, prodüksiyonun “tamamen uygunsuz ve çocukların doğal sınırlarını yıkmaya yönelik bariz bir girişim” olduğunu iddia eden bir imza kampanyası başlatıldı. 38 binden fazla kişi, oyunun iptal edilmesine yönelik dilekçe imzaladı. Bunun ardından tehdit aldıklarını söyleyen tiyatro ekibi, tüm turlarını iptal ettiğini duyurdu.

Şov 2017’den beri Josie Dale-Jones tarafından geliştiriliyordu.

Oyunun yapım şirketi This Egg, yaptığı açıklamada, izleyicilere rezervasyondan önce içerik hakkında bilgi verildiğini söyledi.

Outspoken Sex Ed and the School of Sexuality Education (Açık Sözlü Seks Ed ve Cinsellik Eğitimi Okulu) ile ortaklaşa geliştirilen yapım, gösterilerden önce soruları yanıtlamak için seks eğitimcileriyle birlikte ücretsiz aile atölyeleri de sunacaktı.

Yapım şirketi yaptığı açıklamada, “Bu halka açık gösteriler, koruma ve eğitim uzmanları tarafından tavsiye edilen, çocuklara, gençlere ve koruyuculara haklar, bedenler, cinsiyet ve ilişkiler hakkında güvenli ve olumlu bir öğrenme sunabilirdi.

“Aşırı görüşlere sahip küçük bir grup insan tarafından şirkete ve mekana yönelik şiddet içeren tehditler yöneltmesi ve ailelerin şeffaf, rızaya dayalı ve yasal bir şeye katılmayı seçmesini engellemesi üzücü.

“İfade özgürlüğünü kutlayan çalışmaları sahnelerden kaldırmak çözüm olamaz.”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular