british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 28/09/2021

Çevre Bakanı krizden “gereksiz yere benzin alanları” sorumlu tuttu

İngiltere Çevre Bakanı George Eustice, ülkede “yeterli miktarda akaryakıt bulunduğunu” söyledi, halka her zamanki miktarda benzin alma çağrısı yaptı.

Benzin istasyonlarında durumun normale döneceğini söyleyen Eustice, TIR ve kamyon şoförü açığının benzin istasyonları için büyük bir problem anlamına gelmediğini öne sürdü.

Bakan Eustice, akaryakıt tedariği sorunlarının giderilmesi için ordunun devreye sokulmasının ise şimdilik gündemde olmadığını ekledi.

Şoför eksikliğinden tedarik yapılamadığı için İngiltere genelinde benzin istasyonlarında “panik halde benzin almak isteyenler” uzun kuyruklar oluşturmuş, çoğu benzin istasyonu stokların tükenmesi nedeniyle pompaları kapatmıştı.

Yaklaşık 5 bin 500 bağımsız istasyonu temsil eden Petrol Perakendecileri Derneği (PRA) de üyelerinin %50’si ila %90’ının benzinin tükendiğini bildirdiğini söyledi.

Çevre Bakanı Eustice ise İngiltere’nin akaryakıt arzının normal seviyelerde olduğunu söyleyerek, benzin bulamama korkusunun temelsiz olduğunu belirtti.

Eustice, “İstasyonlarda benzin bulunmamasının tek nedeni, insanların ihtiyaçları yokken benzin almaları” dedi.

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson‘ın ofisi ise, hükümetin toplumu suçladığı iddialarını reddetti.

Ofisten yapılan açıklamada, “İnsanların kaygısını bütünüyle anlıyoruz. Bu nedenle insanları stoklarımızın yeterli olduğu konusunda rahatlatmak için mümkün olan her şeyi yapıyoruz” ifadeleri yer aldı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular