X
ads120x600

Dijital Dönüşüm Ofisinden Yeni Uygulama

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan Türkçe Korona Virüs web portalını ziyaret ederek Korona Virüs ile ilgili birçok veriye ulaşabilir güncel bilgileri kaynağından alabilirsiniz.

Korona Virüs Covid-19 takibi için Dijital Dönüşüm Ofisi yeni bir uygulama duyurdu.

İngilizce sitelerden takip ettiğimiz Covid-19 vakalarını Türk vatandaşlarına Türkçe ulaştırmak için girişimler başlatan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi projeyi tamamladı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan Korona Virüs web portalını ziyaret ederek Korona Virüs ile ilgili birçok veriye ulaşabilir güncel bilgileri kaynağından alabilirsiniz. Covid-19 virüs salgını ile Türkiye ve Dünyada üzerindeki vaka sayılarını, ölüm oranlarını canlı harita üzerinden takip edebilir, seçtiğiniz ülke hakkında istatisliklere ulaşabilirsiniz.

Yeni yayımlanan sitede, iyileşen kişiler ve hayatını kaybeden kişilerin rakamsal verileri yer alıyor. Sitede yer alan son bilgilere göreyse Türkiye’de Corona virüsü tespit edilen 3 bin 629 hasta bulunuyor.  Bu hastalar içerisinde 26 kişinin iyileştiği görülürken 75 kişinin de hayatını kaybettiği bilgisi yer alıyor.

Ayrıca, internet sitesinde sadece Türkiye verileri değil tüm dünya üzerindeki corona virüs verilerini bulabiliyorsunuz.

Korona Virüs Covid-19 takibi için Dijital Dönüşüm Ofisi yeni bir uygulama duyurdu.
Korona Virüs Türkçe Web Portalı

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ “Covid-19 Dünya Haritası Web Bilgilendirme Portalının tüm vatadaşlarımızın ülkemizdeki ve diğer ülkelerde ki durumları Türkçe olarak takip edebileceklerini ve sosyal medyadaki sahte haberlere itibare edilmemesi gerektiğini” söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Nedir?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi öncesi e-Devlet politikalarının gündeminde, kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal süreçlerinin elektronik ortama taşınması ve organizasyon yapılarının güncellenmesi yer alırken günümüz koşulları, planlama, karar verme ve uygulama süreçlerinde rol oynayan tüm paydaşlar ile devlet arasındaki ilişkilerin yeniden tanımlanmasını gerekli kılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş ile birlikte hızlı, şeffaf ve etkin bir yönetim şekline kavuşulmuş, Dijital Türkiye (e-Devlet) ve siber güvenlik koordinasyonunun aynı çatı altında toplanmasına yönelik önemli adımlar atılmıştır.

Gelişen teknolojiler, toplumsal talepler ve kamu sektöründeki reform eğilimleri doğrultusunda, farklı kurumlar altında ayrı ayrı sürdürülen dijital dönüşüm (e-Devlet), siber güvenlik, milli teknolojiler, büyük veri ve yapay zekâ ile ilgili çalışmaların tek çatı altında toplanması amacıyla, 10 Temmuz 2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi kurulmuştur.

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığına, 12 Eylül 2018 tarihli ve 30533 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/164 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında, Sayın Dr. Ali Taha KOÇ atanmıştır.

Covid-19 Web Sitesine Nasıl Ulaşabilirim?

Covid-19 Web adresine buraya tıklayarak ulaşabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İngiltere’de yaşayan yurttaşlarımız yakından ilgilendiren gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi sürekli ziyaret edebilir, aynı zamanda sosyal medya hesaplarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470