british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 18/10/2022

DJ Koray Alpergin’in öldürülmesiyle ilgili 4 zanlı gözaltına alındı

Essex Polisi tarafından, 15 Ekim Cumartesi günü, sabah saat 11.55 civarlarında, Oakwood Hill Industrial Estate bölgesine yakın bulunan erkek cesedinin, Koray Alpergin’e ait olduğu açıklanmış ve Koray’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenmişti.

14 Ekim Cuma günü, saat 13.51’de, Polisler, çiftin Ebony Crescent, Enfield bölgesindeki bir adresten kayıp olduğuna ve önceki geceden beri görülmediğine dair bir kayıp ihbari almışlardı.

Koray’ın kız arkadaşınında polis gözetiminde olduğu ve herhangi bir fiziksel zarar görmediği açıklandı.

Olayın ardından Metropolitan polisi cinayet soruşturmasını genişleterek, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

Kent bölgesinde 16 Ekim Pazar günü, cinayet zanlısı 3 kisi gözaltına alındı.

Detektifler, 17 Ekim Pazertesi günü, Tottenham bölgesinde, 55 yaşındaki dördüncü kişi cinayet şüphesiyle gözaltına alarak tutuklandı.

DJ Koray, Londra’daki Türk toplumu tarafından sevilen biriydi

Uzmanlık Suç bölömünden Baş Müfettiş Detektif Kate Kieran, “Bu son derece hızlı tempolu ve çok sayıda suç mahallini içeren karmaşık bir soruşturma ve Koray Alpergin’i öldürmekten dört kişinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.”

“Koray ve 33 yaşındaki kadının 13 Ekim, Perşembe gecesi 10.30 civarlarında Ebony Crescent, Enfield bölgesindeki ev adreslerinin dışında beyaz bir minibüse zorla bindirildiklerini düşünüyoruz. O sırada o bölgede bulunan herkeze hitap ediyorum, ne kadar küçük olursa olsun birşey gördüyseniz, hemen polis ile iletişime geçin. Insanları kapı zili veya araç kameraları görüntülerini kontrol etmeye çağiriyorum. Soruşturmamız için çok önemli olabilecek birşey yakalamış olabilirsiniz. Soruşturmamız hala çok erken bir aşamada olmasına rağmen, Koray’i kaçıranların muhtemelen onun tarafından bilindigi hipotezi üzerinde çalışıyorum ve bu rastgele bir saldırı değildi.”

“Enfield ve Essex sakinlerini temin ederim ki buradaki olaylar zincirini anlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve sorumluları adalete teslim ediceğiz.”

Kaynak: news.met.police.uk

En Son Eklenenler