british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 01/09/2021

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nden İngiltere’ye “trafik ışığı” çağrısı!

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi WTTC‘nin çağrısı İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listede bıraktığı yeşil listeye ise 7 ülkeyi eklediği önceki günkü güncellemenin ardından geldi.

WTTC, İngiltere’nin uyguladığı trafik ışığı sistemiyle hem tatilcilerin hem de turizmcilerin sisteme olan güvenini kaybettiğine inanıyor ve sistemin sadece pahalı test tedarikçilerinden oluşan düzensiz bir piyasaya fayda sağladığına dikkat çekti.

Aşılılara hiçbir yer yasak olmamalı

WTTC, tam aşılanmış kişilerin seyahatlerine izin verilmesi gerektiğini, aşısızlar için ise testlerle seyahate de izin verilmesi gerektiğini belirtiyor. .

WTTC başkanı ve CEO’su Julia Simpson şunları söyledi: “Trafik ışığı sistemi büyük ölçüde gözden düştü. Bu sistem Birleşik Krallık’ı dezavantajlı bir duruma sokuyor. Tatilcilerin kafası karışık ve sinirli. Birleşik Krallık hükümeti, binlerce işletmeyi ve işi destekleyen seyahat ve turizm sektörüne ciddi şekilde zarar veriyor. İngiltere hükümetinin bir çıkış planı yok gibi görünüyor. Bu gelişigüzel seyahat kısıtlamalarını denetlemek için kurulan Küresel Seyahat Görev Gücü, normal seyahati kurtarmak için net bir strateji belirlemelidir. İstisnai durumlar dışında, Birleşik Krallık’ta tam aşılı hiç kimse için hiçbir yer yasak olmamalı”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular