X
ads120x600

Farketmeden Koronavirüs Geçirmiş Olabilir Misiniz?

Fransa’da koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkenin kuzeybatısındaki Rouen’de aile hekimi olarak görev yapan Mehmet Avcı, yaşanan salgın ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fransa’da Türk doktor: Koronavirüsü birçok kişi farketmeden atlatacak.

Fransa’da koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkenin kuzeybatısındaki Rouen’de aile hekimi olarak görev yapan Mehmet Avcı, yaşanan salgın ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mehmet Avcı, “Koronavirüs her enfeksiyon gibi tehlikeli bir virüstür. Ama şunu unutmayalım ki nüfusun yüzde 90’ına yakın hastalarda koronavirüs enfeksiyonu kapıldığı zamna bu hastalar iyileşiyor. Birçok hastanın çoğu zaman virüsü kaptığının farkında bile olmadığını kaydeden Avcı, “Sadece biraz nezle, boğaz, baş ağrısı, hafif ateş ve öksürükle atlatıyorlar.”dedi.

Ancak 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların riskli gruba girdiklerini söyleyen Türk doktur, risk taşıyan bu %15-20’nin hasta olduğunu söyledi. Bu %20’nin de %5’inin ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. Mehmet Avcı, “O yüzden söylüyorum virüs çok bulaşıcı, vakalar çok çabuk yükseliyor panik yaratıyor ama ölüm saysı az.” ifadelerini kullandı.

Korkacak bişey yok

Fransa’da şu aşamada 30 bin vaka ve 2 bine yakın ölüm oranını da hatırlatan Mehmet Avcı, ancak Fransada kanser hastalıklarının yılda 164 bin kişi öldürdüğünü, kazaya dayalı ölümlerin sayısının her yıl 5 bin, obezite ve diyabetten 4 bin, enfeksiyon hastalıklarından 26 bin ve koah hastalığından da 16 bin kişinin öldüğünü hatırlattı. 60 bin kişinin de sigaranın komplikasyonlarından vefat ettiğini duyurdu. koronavirüs salgını için “Vaka çok ama ölüm az bundan korkacak bişey yok.”ifadelerini kullandı.

Vaka sayılarına değil ölüm oranlarına bakın

Vatandaşları da vaka sayısı çok olacak ama vakalara bakmayın ölüm sayısına bakın bu vakaların yüzde 90’ı iyileşiyor. Bu vakaların arasında olmayan nezle olup da atlatanlar da çok.” diye konuştu.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
2 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

2 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470