X
ads120x600

Fiyat Artışı Yapan Türk Marketlerine Tepki Çoğalıyor.

İngiltere'de Korona Virüs Sebebiyle Türk Süpermarketleri'nin Gıda ve Temizlik malzemelerinde yaptıkları fiyat artışlarına halkın sosyal medyadan tepki ve şikayetleri çoğalıyor.

Koronavirüs vakalarından sonra sosyal medya Kullanıcıların en çok konuştuğu ve şikayet ettiği diğer konu faiş fiyat artışı yapan Türk Marketleri oldu.

Senelerdir sakin giden bir hayat, ekonomik rahatlık ve alışveriş kültürü Korona Virüs sebebiyle sekteye uğradı. Her geçen gün açıklanan Vaka ve Ölüm sayılarının artması ve İngiltere hükümetinin geç önlemler açıklaması halkın telaşa kapılmasına sebeb oldu.

Belirsizlik ve kaos ortamının yarattığı psikoloji insanların süpermarketlere koşmasına, gıda ve temizlik ürünleri stoklamasına sebeb oldu.

Fiyat Artışı Önce Kolonya ve Dezenfektan Jeller ile Başladı.

Korona Virüsünü alkollü dezenfektanlarla temizlenmesi Türk Kolonya satışlarını artırdı ve bir çok yerde stoklar tükendi.

Türk kolonyası ve Dezenfektan Jel stoğu bulunan bazı süpermarketler normal şartlarda 3 veya 4 pound’a satılan kolonyaların fiyatlarını 8 pound’a kadar yükseltiler.

Alışveriş yapan halkı kolonya ve dezenfektan jellerin’deki fiyat artışları memnun etmesede, talep patlamasından dolayı normal karşıladılar. Geçici olacağı düşünülerek, bu artışlar pekte önemsenmedi.

Sosyal Medya’da Yayımlanan Videolar Gerçeği Ortaya Çıkardı.

Birkaç gün sonra kolonya artışı ile kalmayacak bu durum Sosyal Medya kullanıcılarının paylaşımlarıyla ortaya çıktı.

Bir sosyal medya kullanıcının internete attığın video’da “İngiltere’de ünlü bir Türk Süpermarketin kepenklerini indirerek ürünlerine yeni fiyatlandırma yapması görülüyordu”

Ürün fiyatları iki, üç hatta bazı ürünlerde beş katına çıkarıldığı tespit edildi.

Bir başka sosyal medya kullanıcısının paylaştığı Alışveriş fişinde bir gün arayla aynı süpermarketten alınan yumurta fiyatının yüzde ikiyüz zam yapıldığı görünüyordu.

2 Paket Nohut 99p’den 4,99 pound’a Yükseldi.

Paylaşım yapan bir kullanıcı da sürekli müşteri olduğu süpermarketin “Nohut paketi üstünde eski fiyatının kaldırmasının unutulduğu ve yeni fiyatının olduğu” resmi paylaştı.

Facebook Gruplarında Paylaşımlara Diğer Sosyal Medya Kullanıcılarıda Katıldı.

Gün geçmediki Londra’nın her yerinden Türk Kullanıcıları zamlı fiyatları gösteren resimler paylaşmaya başladılar ve bu duruma herkez tek sesten tepki gösterdiler.

Şikayetlerin artması üzerine tüm sosyal medya kullanıcıları “Fırsatçılık” yapıldığını belirterek tespit ettikleri süpermarketleri kısa adı “CMA (Competition and Markets Authority)” şikayet etmeye başladılar.

Şikayetlerin ardından “CMA” yetkililerinin kontrolleri sıkılaştıracağı düşünülüyorç

Haksız Fiyat Değişimlerini Yapanları Para Cezaları Bekliyor.

CMA ve Council tarafından haksız yere fiyat artışı yapan süpermarketlerin büyük cezalar ve yaptırımlar ile karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Aynı zamanda yetkililer fiyat dengesini ve halkı korumak istediklerini haksız artış yapan süpermarketlerin “şikayet edilmesi” bildirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

CMA Kontrollerine Devam Edecek.

CMA yetkilileri bu şikayetleri değerlendirmeye devam edecek ve yeni cezalar ile halka faiş fiyattan satış yapanlara engel olacağı görülüyor…

❌ BritishTurks.com içerikleri kaynak gösterilerek veya gösterilmeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı işlem yapan kişi/kişiler için yasal başvuru hakkı saklı tutulmaktadır. ❌

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
4 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

4 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470