british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 29/10/2022

Gik-Der, “Rishi Sunak hükümetini” istifaya çağırdı

Londra’da faaliyet gösteren GİKDER yönetimi, yaptığı basın açıklamasıyla yeni göreve başlayan Başbakan Rishi Sunak ve kabinesini istifaya çağırdı

GİKDER Basın Açıklaması

Büyük vaadler ile bir önceki Başbakanın yerine geçen Lizz Truss’ın “yarattığı hasar” için özür dileyerek istifa etmesiyle Muhafazakar Parti ülkenin yeni Başbakanı’nı atadı.

Çıkılmaz bir siyasi kriz içerisinde bulunan Britanya siyaseti, bir seçim döneminde üç Başbakan, sayısız Bakan tüketti.

Hindistan’ın sömürgeleştirmesi sürecinde işbirlikçi kast’ın üyesi zengin bir ailenin çocuğu olan Rishi Sunak, Britanya’nın tarihinin en zengin Başbakan’larından biri olarak tarih sayfalarına geçti.

Britanya’nın sıradan emekçileri “üşümek” ve “doymak” arasında seçim yapmaya zorlanırken, elektrik ve gaz faturlarını ödeyemez duruma gelirlerken zengin Başbakan, ekonomik ve siyasi yeni saldırı paketleriyle geldi.

Yeni ilan edilen, ama esasen eski Johnson hükümet çizgisinin devamsıcı kabine ise, faşist ve ırkçılardan oluşuyor.

Home office’in başına getirilen Suella Braverman ile yeni dönem göçmen politikalarıyla ilgili net mesaj verdi Muhafazakar Parti.

Suella Braverman azılı bir göçmen düşmanı ve ırkçıdır. Göçmenlerin Ruanda’ya gönderilmesi kararının uygulanmasını “hayali” ve “takıntısı” olarak
ifade etti. Ayrıca kararlı bir LGBTİ+ düşmanıdır kendisi.

Eşcinsel evliliğe karşıdır, Trans’ların yaşam hakkını sorgular.

Fikirlerini saklamayan, açıktan savunan Suella Braverman’i İçişleri Bakanı yaparak Rishi Sunak göçmenlere savaş açmıştır.

Fakat bu siyaseti uygulayabileceklerini zannediyorlarsa fena halde yanılıyorlar.

Hayal ettikleri o insanlık dışı uygulamaları hayal dünyalarında görmeye devam edecekler ve kaderleri bir öncekileri gibi olacak. İktidarın krizi ve siyasi çıkmazına karşı çözüm örgütlü mücadelede, göçmenlerin, emekçilerin, kadınların ve gençlerin, LGBTİ+’ların birleşik mücadelesinde. Yeni hükümetin saldırılarına karşı safları sıklaştırarak hükümetin krizini derinleştirelim!

En Son Eklenenler
Popüler Sorular