british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 29/01/2022

Graffiti sanatçısı Banksy’nin gizlice imzasını attığı minyatür model rekor fiyata satıldı!

İngiliz graffiti sanatçısı, İngiltere’de küçük bir köyde yer alan bir sergiye girerek minyatür eserlerden birine imzasını attı. Sergi alanında tam 2 gün boyunca fark edilmeyen imza, son olarak bir ziyaretçinin dikkatini çekti ve söz konusu minyatür ahır satışa çıkartıldı.

İngiltere, Norfolk‘taki bir köyde yapılan Great British Spraycation sergisi, Banksy’nin gizli bir eseri ile ziyaretçileri heyecanlandırdı.

İngiliz graffiti sanatçısı Banksy tarafından imza atılan ve ufak bir not eklenen minyatür ahır, ilk önce tam 2 gün boyunca fark edilmedi.

Sergiyi gezen bir ziyaretçi tarafından fark edilen imzalı minyatür, Newcastle merkezli müzayede evi Anderson & Gowland tarafından açık arttırmaya çıkartıldı.

Minyatürün üzerinde Banksy imzası ve “Go Big or Go Home” yazısı bulunuyor.

Great British Spraycation sergisi

Açık arttırma sırasında en fazla 800 bin sterlin değer biçilen minyatür ahır, gelen bir telefonla tam 2 dakikada satıldı.

Telefonla açık arttırmaya dahil olan kişi, Banksy imzalı minyatür için tam 1 milyon 200 bin sterlin teklifte bulunarak satın aldı.

Banksy tarafından sergi alanına son derece uyumlu bir şekilde hazırlanan minyatür ahır, daha sonra sanatçı tarafından imzalanarak alana bırakıldı.

Sergi sahipleri söz konusu ahırın alandaki diğer modellerle çok benzer olduğu için 2 gün boyunca fark edilmediğini söyledi.

Banksy’nin hiçbir şekilde fark edilmeden nasıl böyle bir hamlede bulunduğu tam bir merak konusu.

En Son Eklenenler