X
ads120x600

“Hava Köprüleri” uygulamaya geçiyor: Heathrow ve Gatwick havalimanlarından uçabileceğiniz tam 50 şehir!

Varış veya dönüşte kendimizi 14 gün boyunca karantinaya almak zorunda kalmadan gönül rahatlığıyla gidebileceğimiz ülkeleri kapsayan hava köprülerinin açıklanmasını dört gözle bekliyoruz.

***Listelenen bazı uçuşların hava köprüsü uygulamasına dahil olmadığını belirtelim.

Varış veya dönüşte kendimizi 14 gün boyunca karantinaya almak zorunda kalmadan gönül rahatlığıyla gidebileceğimiz ülkeleri kapsayan hava köprülerinin açıklanmasını dört gözle bekliyoruz.

Bu düzenleme tatilinin ilk iki haftasını bir otel odasında geçirmek istemeyen gezginleri bir hayli sevindirecek gibi.

İngiltere ile aralarında hava köprüsü uygulanacak ülkelerin hangileri olabileceği çok konuşuluyor, ve adaylar arasında İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan’ın bulunduğu söyleniyor.  

Bu yerlerin seçiminde önemli turizm merkezlerini oluşturmalarının payı büyük, ve bu ülkeler turizm endüstrilerini desteklemeleri için İngiliz tatilcilere büyük ölçüde güveniyor. Ayrıca, bu ülkelerin COVID-19 vakaları açısından ‘düşük riskli’ olarak kabul edildiğini vurgulamak gerek.

Önümüzdeki haftalarda ikinci bir hava köprüsü grubunun açıklanacağı ve muhtemelen Danimarka, Norveç, Finlandiya ve Hollanda gibi diğer Avrupa ülkeleri ile, “düşük riskli” bir lokasyon olarak kabul edilen Karayip adalarını da içereceği bildirildi.

6 Temmuz Pazartesi günü hava köprülerinin resmi olarak açılması bekleniyor. Biz de bu tarihte hangi şehirlere seyahat edebileceğimizi görmek için Heathrow ve Gatwick’teki kalkış panolarına bir göz attık. Listedeki bazı ülke ve şehirlerin ne yazık ki bu anlaşmanın bir parçası olmadığını sizlere bir kez daha hatırlatmış olalım.

İşte bu yaz gezip görebileceğiniz 50 farklı destinasyon:

İstanbul
Türkiye’nin hava köprüsü uygulamasındaki ülkeler listesinde olmayacağı düşünülse de, 6 Temmuz’dan itibaren uçuşlar başlıyor.

Adana
Sadece Gatwick’ten uçup iki hafta boyunca kendi kendinizi tecrit etmeye hazır değilseniz, Türkiye’ye yolculuk muhtemelen iyi bir seçenek değil.

Manchester
Kuzeye arabayla gitmek yerine uçmayı tercih edebilirsiniz. Merak etmeyin, karantinaya alınmanız tabii ki söz konusu değil!

Edinburg
Bu güzel İskoç başkentini ziyaret etmeye heveslendiğinizi biliyoruz ama unutmayın, İskoçya’da oteller 15 Temmuz’a kadar açılmıyor. Tatil planınızda bunu da aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Glasgow
Glasgow’a 6 Temmuz’da uçuşlar olsa da otel ve restoranların kapalı olacağını hatırlatalım.

Dublin
İrlanda, İngiltere ile oldukça benzer uygulamalara sahiptir ve bugünden itibaren seyahat kısıtlamaları kaldırılmaktadır.

Jersey
İngiltere’nin bir parçası olan Channel Adası’na bağlı Jersey’e birkaç uçuş mevcut. Henüz tamamen netleşmemiş olsa da hava köprüsü uygulamasının bir parçası olacak gibi.

Paris
Sabah saat 6:20’den itibaren farklı havayolu şirketleri ile birçok uçuş mevcut.

Marsilya
Paris’ten daha az öne çıkan bir seçenek olsa da yaz aylarında ziyaret etmek için muhteşem bir yer.

Toulouse
Karantinada kalmadan Fransa’nın harika bir bölümünü keşfedin, bizce çok kazançlı bir tatil!

Münih
Bir başka harika Alman şehri, bu tatilde de gözde!

Frankfurt
Almanya’nın da hava köprüsü uygulamasına dahil olması bekleniyor, bu sebeple şehre birçok farklı uçuşun planlanmış olması çok da büyük bir sürpriz olmasa gerek.

Köln
Almanya’nın neredeyse kesinlikle uygulama listesinde olacağını biliyoruz. Köln de yurtdışı tatiliniz bir başka güçlü alternatif olabilir.

Hamburg
Heathrow’dan Almanya’nın dört bir köşesine rahatça uçabileceğiz gibi görünüyor!

Stuttgart
Daha az popüler bir tatil yer, fakat hava köprüsü uygulamasına yüksek ihtimalle dahil olacağını da göz önüne almak gerek.

Amsterdam
Burası henüz hava köprüsü uygulamasının bir parçası olmayabilir, ancak listenin değişmesi mümkün!

Milan
Modanın başkenti, hava köprüsü uygulamasının kesinleşmesiyle beraber bu yaz da popüler bir turizm merkezi olacağa benziyor.

Roma
Hazır kısıtlamalar kalkıyorken tüm İtalya’yı baştan başa gezmek istiyoruz, Roma da bu seyahate başlamak için harika bir yer! Heathrow’dan yedi farklı uçuş olması da cabası, bu sayede sosyal mesafemizi de koruyabileceğiz.

Bologna
Bir başka büyük İtalyan şehrine sorunsuzca seyahat edebilirsiniz!

Santorini
Santorini’de tatil yapmayı ne çok hayal ettik – şimdi yapabiliriz, üstelik karantinaya alınmadan!

Varşova
Tatil için çok bariz bir seçenek olmasa da, Heathrow’dan şehre ilk fırsatta gerçekleşecek çokça uçuş mevcut.

Atina
Yunanistan’da tatil denince ilk akla gelen yerlerden Atina’ya, Heathrow’dan sabah saat 7’de iki uçuş gerçekleşecek.

Stockholm
6 Temmuz’da da İsveç’ten döndüğünüzde kendinizi karantinaya almanız gerekecek, fakat bu durum bu güzel şehre Heathrow’dan iki farklı uçuşun planlanmasını engellemişe benzemiyor.

 Madrid
“İspanya’nın fırını” olarak anılıyor olsa da İngilizler Madrid’e bu yaz da akın edecek.

Barselona
6 Temmuz Pazartesi buraya birçok uçuşun olması pek de şaşırtıcı değil gibi, ne dersiniz?

Viyana
Muhtemelen varışta karantinada kalmamız gerekecek, ama buna değebilecek bir şehir.

Budapeşte
Büyük ihtimalle karantinada kalmamız gerekecek bir başka şehir, ama tatilde kimsenin bundan şikâyet edeceğini sanmıyoruz.

Lizbon
İspanya’nın aksine, Portekiz ile hava köprüsü uygulamasından çok az söz ediliyor.

Oslo
Avrupa’da güzel bir durak, fakat dönüşte 14 gün izolasyona hazırlıklı olun.

Lüksemburg
Şehir içinde muhteşem bir tatil, ayrıca hava köprüsü uygulamasının da bir parçası!

Brüksel
Söylentilere göre Belçika ilk hava köprüsü uygulamasında yer almayacak, ama biz yine de umut ediyoruz!

Cenevre
Ne yazık ki, İsviçre’de tatil yaptıktan sonra iki hafta karantinada kalmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Pisa
Pisa’yı da olası tatil rotamıza ekleyelim…

Valencia
Hava köprüsü uygulamaya girdikten sonra İspanya’nın bu bölgesi şüphesiz ziyaretçilerle dolup taşacak.

Berlin
Şehrin içinde bir mola için harika bir seçenek, karantina kısıtlaması olmaması da cabası!

Venedik
En popüler tatil noktalarından biri olan şehir, hava köprüsü uygulamasıyla birlikte turist akınına uğrayacak.

Zürih
6 Temmuz’da uçarsanız kendinizi karantinaya almanı gereken bir başka yer.

Nice
Şimdi karantina kısıtlaması olmadan Nice’i ziyaret etmek mümkün!

Kopenhag
Danimarka, muhtemelen ilk hava köprüsü uygulamasında yer almayacak. Ancak ikinci ve daha geniş uygulamada yer alması bekleniyor.

Prag
Ne yazık ki bu harika ve bütçe dostu şehir anlaşma içerisinde yer almıyor.

Helsinki
Finlandiya’ya karantina kısıtlamasız gitmek henüz mümkün değil, bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

Valetta
Malta’nın küçük başkenti hava köprüsü uygulamasında pek tartışma konusu olmadı; fakat Fransa, İspanya ve İtalya listedeyse Malta’nın da olmaması için bir sebep yok.

Bükreş
Romanya Avrupa’da da olsa uygulamanın ilk aşamasında yer almayacağını düşünüyoruz.

Cebelitarık
İngiliz ya da İspanyol seyahat kısıtlamaları mı, kimin umurunda? İspanya ile hava köprüsü uygulamasına geçileceği neredeyse kesinleşti.

İbiza
Dünyanın parti merkezi İspanya’da ve hava köprüsü uygulamasının bir parçası olacak. Yaşasın!

Malaga
Costa Del Sol’un popüler noktalarından biri olan Malaga, uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte İngiliz turistlerle dolup taşacak.

Palma de Mallorca
Ekonomisi turizme dayanan bir başka İspanyol şehri. Muhtemelen hava köprüsünün bir parçası olacağını duymaktan mutlu olacaksınız.

Alicante
İspanya’nın bu bölgesine çok sayıda büyük havayolu uçuyor. Dönüşünüzde karantinada kalmak zorunda değilsiniz!

Sofya
İngiliz turistlerin ilgisini çeken başka bir Doğu Avrupa ülkesi Bulgaristan, ancak şu anda henüz hava köprüsü uygulaması için listede değil.

Kazablanka
Kazablanka’da tatil yapmak mı istiyorsunuz? tMuhtemelen biraz beklemelisiniz, çünkü bir süre hava köprüsü listesinde olmayacak.

Londra Gatwick Havalimanı’ndan 228 destinasyona olan uçuşların her birini buradan, ve Heathrow Havalimanı uçuş çizelgesini buradan görebilirsiniz.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 1 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 1 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470