X
ads120x600

Hükümet’in Koronavirüs Normalleşme Raporu Yayınlandı

Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirlerin kaldırılmasına ilişkin basına sızan belgelerde, halkın güvenini korumak için önlemlerin "Çok yavaş" kaldırılması gerektiği belirtiliyor.

İngiltere Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu’nun (SAGE) koronavirüs ile ilgili alınan önlemlerin kaldırılmasıyla ilgili düzenleme yaptığı belgeler yayınlandı.

Küresel bir tehdit olarak dünyada 250 binden fazla kişinin ölümüne neden olan ve İngiltere’deki bilançoyu artırmaya devam eden koronavirüse karşı İngiliz hükümetinin hazırladığı acil durumlar raporu İngiliz basınına yansıdı. Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu‘nun (SAGE) korona virüs önlemleri hakkında basına yansıyan belgelerinde halkın güvenini korumak için her türlü kısıtlama önlemlerinin kaldırılmasının “çok yavaş” yapılması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca SAGE belgeleri, sosyal mesafenin ve kısıtlamaların kaldırılmadan ülkedeki ekonomik faaliyetleri yeniden başlamanın iyi olmayacağı konusunda uyarıyor.

Kısıtlamalar çok yavaş kaldırılacak

2 Nisan’da gerçekleşecek bir toplantı için 1 Nisan tarihinde hazırlanan ve basına sızan SAGE belgesinde yer alan notlara göre, kısıtlamaların “çok yavaş” kaldırılması önerilmektedir. Yayınlanan belgede halen yürürlükte olan kısıtlama önlemlerine bağlılığın devam ettiği ve toplumun bu kurallara ne derece uyuduğuna yönelik araştırmaların sonuçlarına göre, İngiltere’de halkın yüzde 84’ü birlikte yaşamadıkları aile üyelerini görmeyi bıraktığı ve toplumun yüzde 91’inin arkadaş görüşmelerini tamamen bıraktığı belirtiliyor. Temel tedariklere erişim ve finansal açıdan var olan desteğin kısıtlama kurallarına bağlılığı daha fazla yüksek tuttuğu ifade edilirken zorlayıcı tedbirler uygulamanın ancak bağlılığın düştüğü ve bunun halk sağlığı için kötü olacağı gerekçesi ile uygulanabileceği belirtildi.

Önlemler “trafik ışıkları” ile sınıflandırılacak

Kısıtlamalara yönelik ek önlemler alınacaksa bu önlemlerin halka açıklanması gerektiği ancak aylar boyunca uygulanacak katı kısıtlamaların toplum için daha güvenli olacağı belirtildi. Düşük gelirin toplumsal gerginliğe yol açacağı ve bu sorunlardan kaçınmak için eşitlikçi ölçülere sahip olunması gerektiğini savunan belgede, bu problemlerden kaçınmak için kısıtlamaların aşamalı olarak ve yavaş yavaş olması gerektiği vurgulandı. Halkın güvenini ve desteğini korumak için, hangi faaliyetlerin sürdürülebileceği seçiminin kabul edilebilir ve eşitlikçi kriterlerle belirleneceği belirtildi.

Toplumun yapacağı ve yapamayacağı eylemleri “trafik ışığı” gibi bir listeleme ile sınıflandırılması gerektiğini ifade eden belgede, sosyal etkinliklerde “kaçının“, “nadiren veya dikkatli yapın”, “serbestçe yapın” gibi sınıflandırılma yapılacağı ifade edildi. Kısıtlamaların hafifletilmesi için pilot denemeler yapılacağı enfeksiyonun yayılmasını önlemek için gerçek zamanlı izleme olanaklarını kullanmanın önemli olduğu belirtildi.

Öte yandan Başbakan Boris Johnson‘ın, 23 Mart Pazartesi günü koronavirüs kısıtlamalarını ilan etmeden önce Cuma günü bilimsel uzman tavsiyesi aldığı bildirilen raporda “Evde kalın” mesajı vardı. İngiltere Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu’nun (SAGE) 20 Mart 2020 tarihli dokümanında yer alan bilgilere göre, İngiltere’nin geri kalanının Londra’nın 1-2 hafta gerisinde olduğu ve virüsün savunmasız insanlara bulaşma riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Yoğun bakım ünitesi başvurularında gözlenen hızlı artış, virüsün daha çok yayılmasıyla tutarlı olduğu ifade edilirken yoğum bakım gören hastaların tedavi süresi 3 ila 5 gün arasında değişmektedir ifadelerine yer verilmişti.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470