british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 05/09/2021

IKEA İngiltere, ikinci el ürün satmaya başladı

Kim bilir kaç kez eskiyen bir mobilyayı öylece sokağa terk etmişizdir. Bunun önüne geçmek ve israfı azaltmak isteyen IKEA, eski IKEA mobilyaları alarak ucuz bir fiyata yeniden satıyor. Yalnızca az kullanılmış (diğer bir deyişle hala satılabilir) mobilyaların alındığı kampanya 30 Ağustos- 19 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak. Mobilyalarını getirenler, IKEA’da geçerli olan mağaza kredisi kazanacak.

Sürdürülebilirlik Müdürü Jennifer Keesson, “IKEA’da, sürdürülebilir yaşamı pek çok insan için kolay ve ekonomik hale getirme konusunda tutkumuz devam ediyor. Hem insanlar hem de gezegen için daha iyi bir geleceğin parçası olmak istiyoruz. Geri Al ve Yeniden Sat hizmetinin, kullanılmış mobilyalara başka bir hayat ve ikinci bir ev verirken, müşterilerimize de evlerinde daha sürdürülebilir bir yaşam sürmeleri için ilham vermesini umuyoruz” dedi.

Bununla birlikte, güvenlik sebebiyle her türlü eşyayı kabul etmeyen IKEA, dış mekan mobilyaları, şifonyerler, kilimler, camlı eşyalar, çocuk ürünleri, şilteler ve döşemeli sandalyeler gibi ürünleri geri almadığını açıkladı.

IKEA ikinci el mobilyalarınızı bekliyor

IKEA’ya eski mobilyalarını vermek isteyenlerin mobilyaları kendi imkanlarıyla, kurulu olarak götürmeleri gerekiyor. Ardından ürünün dayanıklılığını test eden görevliler, ürün muayeneden geçebilirse ikinci el olarak satışa çıkıyor.

Projenin takdire şayan bir yanı olsa da müşteriler için biraz zahmet gerektirdiği ortada. Nitekim, koca bir SÖDERHAMN kanepeyi şehrin bir ucundan bir ucuna taşımak herkes için pek de kolay sayılmaz.

Bu kampanya, IKEA’nın yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden mobilya üretme girişiminin adımlarından birini oluşturuyor. Marka, ilerleyen zamanlarda mobilyaları daha kolay sökülebilir “malzeme bankalarına” dönüştürmeyi umduğunu da belirtiyor.

 

En Son Eklenenler
Popüler Sorular