british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 17/04/2021

İngiliz Bakan’dan tatile gideceklere ‘bekleyin’ çağrısı yaptı.

İngiliz Hava ve Denizcilik Bakanı Robert Courts, yurt dışına tatil rezervasyonu yapmak isteyen İngiliz vatandaşlarına ‘yeni trafik lambası’ sisteminde hangi ülkenin hangi renkte yer alacağını görmek için mayıs ayına kadar beklemeleri çağrısında bulundu. Bakan, aksi takdirde rezervasyon yapanların düş kırıklığına uğrayabileceklerini ifade etti.

KSÇB: İnsanlar rezervasyon yapmakta özgür

Ancak, yaz tatillerinin ne zaman ve hangi koşullarda yapılabileceğine ilişkin raporunu 12 Nisan’da açıklayan ‘Küresel Seyahat Çalışma Grubu (KSÇB)’, hükümetin ‘yaz tatili rezervasyonu için erken’ uyarılarını bir kenara bırakarak, ”İnsanlar yurt dışına tatil rezervasyonu yapmakta özgür” ifadelerini kullandı.

Düş kırıklığı yaşayabilirler

Seyahat sektörüne dafa fazla iyimserlik sunduklarını kaydeden Courts, ”Şimdi çerçeveyi yayınladık. İnsanlara ‘rezervasyon için araştırma yapabilirsiniz’ diyoruz. Ancak tavsiyem, hangi ülkenin hangi renkte (yeşil, turuncu, kırmızı) olduğunu görmek için beklemeleri. Aksi takdirde düş kırıklığı yaşayabilirler. İnsanlar, rezervasyonlarını değiştirebileceğinden veya iade alabileceğinden emin olmalılar. Tatil dönüşü izole olmaları gerekebileceğinin de bilincinde olmalılar.” ifadelerini kullandı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular