british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 04/11/2021

İngiliz çay markası, günde 300 kadar farklı çay deneyecek eleman arıyor

Tetley tadım ekibine katılacak iki çay meraklısı arıyor. Başarılı adayların günde 300’e yakın farklı çayı tatması bekleniyor.

Britanyalı çay şirketi, “mezun çay alıcıları” olarak seçilen kişilerin, “çayın gizli lugatını öğrenebilmeleri” için farklı çayları tatmak üzere dünyanın dört bir yanına gönderileceğini belirtti.

Birleşik Krallık’ta günde 300 kadar çay deneyecek eleman aranıyor

Görev başlangıçta önemli miktarda eğitim içerecek ve adaylara “çay üretim süreci hakkındaki bilgilerini pekiştirme” fırsatı sunacak.

Özel şartlar konusunda Tetley, 2:2 derecesine (Birleşik Krallık‘ta lisans eğitiminde verilen onur derecelerinden biri -ed.n.) ek olarak baskı altında iyi çalışan, güçlü analitik becerilere sahip ve kendini yüksek derecede motive edebilen kişileri işe almak istediğini bildirdi.

Tetley’in sözcüsü, “Bu, çok az kişinin var olduğunu bildiği rüya gibi bir iş” dedi.

  • Çay tadımı bir güzel sanattır, ustalaşması yıllar alan şarap garsonluğuna bayağı benzer. Uzman sayılmak için 450 beceriye dair 10 bin saatlik eğitimin tamamlanması gerekiyor ve biz de bunu sunuyoruz.

Şirket sözcüsü, pozisyon için önceden çay tadımı deneyiminin gerekli olmadığı belirterek devam etti.

  • Başlarken rafine bir damak tadına sahip olmanıza gerek yok, bu bizim eğitim ve mentorluk programımız aracılığıyla geliştirilecek.
  • Dolayısıyla harika yiyecek ve içeceklerin tadına bakmaya dair net bir tutkunuz varsa ve farklı kaliteli çay türlerinin keskinliği, ışıltısı, rengi ve gövdesi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bize ulaşmanızı istiyoruz.

Tetley’de Çay Alıcısı olarak çalışan Lucy Urwin, şunları söyledi:

  • Kariyerime 7 yıl önce Mezun Çay Alıcısı olarak başladım ve şimdi yılda milyonlarca dolarlık harcamadan sorumlu olan Afrika satın alım bölümünü yönetiyorum.
  • Farklı satın alma kaynakları üzerinde çalıştım ve binlerce çay örneği tattım. Kesinlikle sıradan 9’dan 5’e işiniz gibi değil.
  • Bu görev bana dünyayı dolaşmak ve uluslararası ofislerimizde vakit geçirmek konusunda eşsiz fırsatlar sundu. Bölümde gerçekten sıcak bir ortamımız var ve öğrenirken her zaman desteklendiğimi hissettim.”

Pozisyona 5 Kasım’a kadar şu adresten başvurulabilir.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular