X
ads120x600

İngiliz çift, drone’lar sayesinde 200 bin sterlin kazandı

İngiltere'deki bir havaalanında izinsiz uçurulan drone'lar, bir çiftin 250 bin dolar tazminat almasına yol açtı.

2018’in aralık ayında; İngiltere’de bulunan ve dünyanın en işlek havaalanlarından biri olan Gatwick havaalanında izinsiz uçurulan drone’lar büyük panik yaratmıştı.

Olay esnasında çok hızlı hareket eden yetkililer, tüm kalkışları askıya almış ve gelen uçuşları bölgedeki diğer havaalanlarına yönlendirmişti.

Üç gün boyunca aralıklarla yeniden ortaya çıkan casus drone’lar, yaklaşık 33 saat boyunca pistin kapalı kalmasına ve 120 bin yolcunun uçuşunun iptal edilmesine yol açtı.

Basit bir drone uçuşunun havaalanına toplam maliyeti ise 62 milyon doları buldu. Bu olay her ne kadar 62 milyon dolar zarara neden olsa da İngiliz bir çiftin 200 bin sterlin kazanmasını sağladı.

Gelin İngiliz çiftin 250 bin dolar tazminat kazanmasının ardında yatan hikayeye göz atalım.

POLİS CASUS DRONE’LARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Polis, havaalanı çevresinde yasa dışı olarak drone uçuran kişilerin peşine düştü.  Olaydan yaklaşık 12 gün sonra, havaalanına yakın bir yerde yaşayan Paul ve Elaine Gait çiftinin evine baskın düzenlendi.

Üç gün boyunca sorgu altında kalan çiftin fotoğrafları ve isimleri de ulusal ve yerel basında sık sık yer aldı. Ayrıca birçok basın kuruluşu, İngiliz çifti tüm uçuşları mahvetmekle suçladı.

Daha sonra yapılan çalışmalarda, çiftin hiç drone’a sahip olmadığı ve olay esnasında çalıştıkları tespit edildi.

Paul ve Elaine çifti serbest bırakıldıktan sonra, yaşanan süreçte sık sık özel hayatlarının ihlal edildiğini ve haksız yere suçlandıklarını belirterek polise tazminat davası açtı.

POLİS, İNGİLİZ ÇİFTLE ANLAŞTI

Ancak polis, davadan ayrı olarak Paul ve Elaine ile anlaşma yoluna gitti. Polis merkezi, yaşadıklarından ötürü İngiliz çiftten özür diledi ve toplamda 200 bin sterlin (yaklaşık 250 bin dolar) tazminat ödemeyi kabul etti.

Sussex Emniyet Müdür yardımcısı David Miller, çiftin yaşadığı deneyim için çok üzgün olduklarını belirterek, Ne yazık ki polis; kamu adına görevini yerine getirdiğinde, bazen masum insanlar da gerekli polis soruşturmalarının bir parçası olarak tutuklanabiliyor. Ancak bu tutuklamanın daha farklı şekilde yapılması gerekirdi. Çifte tazminat ve yasal masraflar ödemeyi kabul ediyoruz.” dedi.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470