X
ads120x600

İngiliz Genç Sıfır Sermaye ile 8 bin Pound Kazandı

Facebook'dan ücretsiz topladığı eşyaları tekrardan satarak 8 bin pound kar elde etti.

Liam Garbett adlı İngiliz genç İngiltere‘nin ünlü ismi Alan Sugar‘dan ilham alarak kendine yeni bir iş modeli geliştirdi.

İngiliz gencin geliştirdiği iş modelinde evlerinden ücretiz atmak istedikleri fazla eşyaları Facebook Market Place üzerinden ilan vererek internete koyan kişilerle irtibata geçip, eşyaları toplarayak kendi hesabından satan Liam son 2 yıl içinde sıfır sermaye ile başladığı iş’den 8 bin pound kâr elde etti.

Liam’ın taktiğini dikkatli kullanıcılar yakaladı

Facebook üzerinden ücretsiz aldığı bir koltuğu aynı bölgede tekrardan satmaya çalışırken dikkatli internet kullancıları tarafından ne yaptığı tespit edildi.

Durumu anlayan bazı internet kullanıcıları koltuğu 180 pound’a satmaya çalışan genç Liam Garbeet’in paylaşımın altında olumlu ve olmusuz yorumlar paylaştılar.

Sosyal Medya Hesabında Yapılan Yorumlar

İşi ileriye götürüp araştırmaya girişen bazı kişiler ise Liam Garbett’in 25 yaşında Wolverhampton’da yaşadığını ve sürekli aynı taktığı kullanarak gelir elde ettiğini tespit ettiler.

Tüm eleştirilere sosyal medya hesabından cevap veren genç bu işe 2 yıl önce Alan Sugar’ın hikayelerinden ilham alarak başladığını söyledi.

Alan Sugar’ın çocukluğundan bir örnek veren Liam “Alan çocukken ücretsiz topladığı şekerleri okulda arkadaşlarına satarken kimse ona yanlış bir iş yaptığını söylemedi ve o şu anda İngiltere’nin en önemli iş adamlarından biri” diye konuştu.

Yaklaşık 9 bin’den fazla paylaşım yapıldı

İngiliz gencin Facebook Market Place’de ki koltuk satış ilanı 9 bin’den fazla kişi tarafından paylaşıldı, bir çok yorum ve beğeni aldı.

Tüm eleştirilere rağmen, İnternet’de ki koltuk ilanını Facebook’dan kaldırmayarak 180 pound’a Birmingham’da yaşayan başka birine sattı.

Liam Garbett “Satın alan kişiyle anlaştıktan sonra aynı koltuk için kendisine delice fiyatların teklif ediliğini ama koltuğu anlaştığı ilk kişiye sattığını” söyledi.

Sıfır sermaye ile 8 bin pound kazanç

Yaptığı işin meydana çıkmasından sonra facebook hesabı üzerinden açıklamalarına devam eden İngiliz genç Liam Garbett “Son 2 yıl içinde internet’ten topladığı ücretsiz eşyaları satarak 8 bin pound kar elde ettiğini ve bu işi yapmaya devam edeceğini söyledi. Yaptığı işi eleştirenlerin umrunda olmadığını ve elde ettiği kazançla iyi bir yaşam sürmek için kendi ihtiyaçlarını rahatlıkla alabileceğini” yazdı.

Liam Garbett’in Alan Sugar’ın şeker satma hikayesini anlattığı paylaşım 7 bin 200 kişi tarafından beğenildi, olumlu yorumlar yapıldı. Yaptığı işi eleştirenler olduğu kadar takdir edenlerde oldu.

Açıklamalarına devam eden Garbett “Yasal olarak bu işi yapmasında bir sakınca olmadığını, eleştirildiği içinde bu işi yapmaktan vazgeçmeyeceğini, internet üzerinden bütün ikinci el sitelerini takip ettiğini ve ücretsiz eşyaları aramaya devam edeceğini, bulduklarını ise hemen topladığını, yeniden satmaya çalıştığını” söyledi.

Yakın zamanda ise çim biçme makinesini ücretsiz alıp 60 pound’a, bahçe sandalyelerini de 25 pound’da satmış.

Kazandıklarıyla kendine yeni araba aldı

Kazancıyla kendine yeni bir araba aldığını belirten Liam Garbett “Bazen ücretsiz güzel şeylerin denk geldiğini, beğendiklerini satmayarak kendi için kullandığını” söyledi.

Yağmur sularını da satabilirim

Ayrıca “Mümkün olsa ücretsiz olan Yağmur sularına da toplayıp satabileceğini ve de insanların satın alabileceğini düşünse tüm çöpleri
karıştırabileceğini’de
” söyledi.

Takdir eden’de oldu, Eleştiren de!

Liam Garbett’in yaptığı açıklamaların altına bazı facebook kullanıcıları “Ücretsiz topladığı ürünlerden utanmadan kar elde ediyor ve bunu bir marifetmiş gibi anlatıyor” gibi yorumlar yapıldı.

Bulduğu yolu fırsat olarak değerlendiren bazı facebook kullanıcıları ise olumlu yorum yaparak Liam’ı takdir ettiler. Liam için yorum yapan başka bir kullanıcı’da “Ücretsiz aldığı ikinci el koltuktan 180 pound kar elde etmek imkansızken o zoru başardı ve bu işten kar elde etti ve bir çok genç onun yaptıklarını yapamazdı” dedi.

İngiliz genç Liam Garbett’in yaptığı iş için düşünceleriniz nelerdir?Siz yaptığı işi doğru buluyor musunuz?, yoruma yazabilirsiniz.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 1
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 1
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470