british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 16/01/2023

İngiliz pasaportu harç ücretlerine zam geliyor!

İngiltere hükümeti, 2 Şubat’ta tüm başvurular için yeni pasaport harçları getireceğini, bunun yeni başvuranları veya pasaportlarını yenileyenleri etkileyeceğini söyledi.

Birleşik Krallık içinden yapılan standart bir çevrimiçi başvuru ücreti, yetişkinler için 75,50 sterlin’den 82,50 sterlin’e ve çocuklar için 49 sterlin’den 53,50 sterlin’e yükselecek.

Postayla yapılan başvurular yetişkinler için 85 sterlinden 93 sterline, çocuklar için 58,50 sterlinden 64 sterline yükselecek.

Hükümetin önerileri açıklayan web sayfası şöyle diyor: “Yeni ücretler, İçişleri Bakanlığının maliyetlerini onu kullananlar aracılığıyla karşılayan bir sisteme doğru ilerlemesine yardımcı olacak ve genel vergilendirmeden sağlanan finansmana bağımlılığı azaltacaktır.

“Hükümet, pasaport başvurularının maliyetinden herhangi bir kazanç sağlamamaktadır. Ücretler aynı zamanda pasaport başvurularını işleme koyma maliyetine, kaybolan veya çalınan pasaportlar da dahil olmak üzere denizaşırı konsolosluk desteğine ve İngiliz vatandaşlarının Birleşik Krallık sınırlarında işlem görme maliyetine katkıda bulunacak. Artış, Hükümetin hizmetlerini iyileştirmeye devam etmesine de yardımcı olacak.”

İçişleri Bakanlığı, pasaport başvurusunun maliyetinin beş yıl içinde ilk kez arttığını belirterek, tekliflerin meclis incelemesine tabi olduğunu da sözlerine ekledi.

En Son Eklenenler