british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 17/10/2021

İngiliz polisi belediye meclis üyelerine gönderilen “İslam karşıtı” mektupları araştırıyor

İngiltere’nin kuzeyindeki Batı Yorkshire bölgesinde belediye meclisi üyelerine ulaşan ırkçı ve İslam karşıtı mektuplarla ilgili soruşturma başlatıldı.

The Independent gazetesinin haberine göre, Wakefield’deki İşçi Partisi’nin dört üyesi, ‘Müslümanların güçlenmesi’ konusunda uyaran ve Müslümanları tehlikeli olarak nitelendiren isimsiz bir mektup aldı.

Bir mektupta, “Dindar bir Hristiyan olarak Müslümanların işleri ele almasına izin veremeyiz” denildi.

Meclis üyeleri Steve Tully, Michael Graham, Betty Rhodes ve Olivia Rowley’e gönderilen mektupların tümü, parti üyelerinin mektuplardan sorumlu olmadığını söylemesine rağmen, muhafazakar bir isim tarafından imzalandı.

Meclis Üyesi Tully, dört mektubun da Batı Yorkshire Polisi’ne iletildiğini ve araştırıldığını bildirdi.

Muhafazakar grup lideri Nick Stansby ise, “Gerçekten şok oldum ve hayal kırıklığına uğradım. Bunlar kesinlikle hiçbir meclis üyemiz tarafından gönderilmedi” şeklinde konuştu.

Bu olay, Muhafazakar Parti Milletvekili David Amess’in seçim bölgesi olan Essex’te bıçaklanarak öldürülmesinin ardından geldi.

Terörle Mücadele Polisi, saldırıyla ilgili soruşturma yürütürken, İngiliz medyası yakalanan saldırganın Somali kökenli İngiliz vatandaşı olduğunu bildirdi.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular