british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 01/09/2021

İngiliz tur operatörlerinden hükümete çağrı

İngiliz tur operatörleri, yapılan seyahat güncellemesini memnuniyetle karşılasa da, yeşil listeye eklenen birkaç destinasyonun pandemi koşullarında iş yapmak için yeterli olmadığını belirtti.

Uzmanlaşmış yüzlerce tur operatörünü temsil eden Aito’nun genel müdürü Martyn Sumners: “Son seyahat güncellemesi bir kez daha çok etkileyici. Seyahat endüstrisinin kendine bağlı olmayan nedenlerden dolayı büyük sıkıntı yaşadığını hükümet ne zaman anlayacak? 7 destinasyonun yeşile alınması ve Avrupa’daki popüler destinasyonların kırmızıya taşınmaması olumlu ancak vaka sayıları İngiltere’nin altında olan Afrika ve Güney Amerika’nın kırmızıda bırakılması düş kırıklığı. Hükümet ya pandemi koşullarında sektörün faaliyet göstermesine izin vermeli ya da sektörü desteklemeli” dedi.

Tatil köyü işletmecisi Club Med ise yeşil listeye yapılan mütevazi eklemenin Avrupa’nın geri kalanının dışarıda bırakılması anlamına geldiğini kaydetti.

Şirketin İngiltere ve Kuzey Avrupa Müdürü Estelle Giraudeau, “İngiltere’den yeni bir seyahat güncellemesi ve seyahat sektörüne vurulan yeni bir yıkıcı bir darbe. Her defasında yılın geri kalanını kurtarmak için bu güncellemelere bel bağlıyoruz. Avrupa yaz boyunca kısıtlamasız olarak yola devam ederken, milyon başına görülen vaka sayısı Birleşik Krallık’tan daha düşük olan Türkiye gibi popüler destinasyonlar kırmızı listede tutuldu. Türkiye’nin sarı listeye geçmeyi beklediğini açıklamasının ardından Club Med’in Türkiye sayfasına dönük trafik yüzde 20 artmıştı. Bu popüler destinasyon için İngiliz tatilcilerden hala büyük bir iştah olduğu açık” ifadelerini kullandı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular