X
ads120x600

İngiltere: 4 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak yeni restoran kuralları

İşte en sevdiğimiz restoranlara geri dönerken uymamız gereken yeni düzenlemeler.

4 Temmuz Cumartesi günü restoranların yeniden açılmasıyla ile en sevdiğimiz yemeklere geri dönme konusunda hepimizin biraz heyecanlı olduğu doğru.

İster beş yıldızlı bir Mayfair restoranı ister mütevazi bir Pizza Express olsun, hayat yavaş yavaş normalleşmeye başlarken özlediğimiz yemeklerin tadını çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.

Ancak mağazalar, barlar ve kuaförlerde de olduğu gibi, dışarıdan yeme deneyimimiz de yeni normalle birlikte bazı ek düzenlemelerle değişime uğrayacak.

Hükümet, İngiltere’deki pub, bar ve restoranların yeniden açılmasıyla birlikte bu işletmelerde geçerli olacak düzenlemelerin yer aldığı ayrıntılı bir rehber yayımladı.

İşte bu işletmeleri etkileyecek yeni düzenlemeler hakkında bilmeniz gereken her şey:

Çalışanlara, hastanelerde ihtiyaç duyulan cerrahi maskeleri ve diğer kişisel koruma ekipmanlarını takmak zorunda olmamakla birlikte, yüz koruyucu siperlik giyme zorunluluğu getirildi.

Ayrıca tüm mekanlar, Ulusal Sağlık Hizmeti’nin (NHS) herhangi bir salgının izini sürmesine yardımcı olmak amacıyla 21 gün boyunca tüm müşterilerinin kaydını tutmak zorunda olacak. Bu işletmelerin, kişisel bilgilerinizi kayıt altına almasına hazırlıklı olun.

Mağazalar gibi restoranlar da “tek yön” kuralıyla, yani alanda tek bir yönde hareket edilmesi mantığını kullanarak hizmet verebilecek. Barlar ve restoranlar içinde tek yönlü harekete izin verilmesi, insanların çarpışmamalarını ve yüz yüze gelerek birbirlerine hastalık bulaştırmasını engelleyebilir.

Müşterilerin ve personelin toplu taşıma araçlarından kaçınmasına yardımcı olmak için daha fazla park yeri ve bisiklet rafı konulabilecek. Ayrıca tüm bekleme kuyruklarının dışarıda olması ve aynı zamanda trafikten korunması gerekiyor.

Mekanlara giriş yapan müşteriler girişte ellerini temizlemeye teşvik edilecek. Buna istinaden, tüm mekanlarda el dezenfektanı bulundurulması zorunlu olacak.

Siparişler, akıllı telefon uygulamaları da dahil olmak üzere temassız sistemler üzerinden verilecek. Personel, teması ve hastalık bulaşma riskini en aza indirmek için her işe geldiklerinde aynı ekip ile çalışacak. Bu sayede çalışanların birbirini enfekte etme riski de azalmış olacak.

Peki nelere izin verilmiyor?

Canlı bir kitlenin önünde tiyatro, komedi ve müzik dinletisi gibi canlı performanslara maalesef izin verilmeyecek.

Mekan içerisinde çok sayıda insanın güvenli bir şekilde oturması mümkün olsa bile, mekana yolculuk etmeleri veya girmeleri güvenli olmayabilir, bu nedenle mekanda kalabalık halde bulunulmasına izin verilmeyecek.

Ayrıca yemek yiyenlerin kendi çatal bıçaklarını, çeşnilerini veya yiyeceklerini getirmelerine izin olmayacak.

Restoranlarda yalnızca tek kullanımlık çeşniler kullanılabilecek, veya tek kullanımlık olmayan çeşni kapları ise her kullanım sonrası temizlenecek.

Dış mekanların iyi havalanması gerektiğinden, mekanların açık taraflarının artırılması seçeneğinin de rehberde altı çizildi.

Bir masaya servis eden personel değişemeyecek, bu sebeple mekanlarda personel sayılarında artış görebilirsiniz.

Ayrıca müşterilerin kullanacağı tuvaletler iyi havalandırılmış olmalı, tuvaletlerde uygun olan kapı ve pencereler açık bırakılmalı.

İnsanlar seslerini yükseltmek zorunda kaldığında bağırmak zorunda kalabilir, bu da kişiler arası enfeksiyonu artırabilir. Bu yüzden mekanlarda yüksek sesli müziğe de izin verilmeyecek.

Bize Destek Olabilir misiniz?

BritishTurks olarak Birleşik Krallık‘da yaşayan vatandaşlarımız için içerikler hazırlıyoruz, şu anda sizlerden herhangi bir maddi beklentimiz yok. Sizlerden tek isteğimiz sitemizi ve haftasonu rehberini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız ve BritishTurks Instagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz ve arkadaş çevrenize tavsiye etmeniz olacaktır.

Sosyal Medya hesaplarımıza aşağıdakı adreslerden ulaşabilirsiniz.

❌ BritishTurks.com içerikleri kaynak gösterilerek veya gösterilmeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı işlem yapan kişi/kişiler için yasal başvuru hakkı saklı tutulmaktadır. ❌

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470