X
ads120x600

İngiltere 5G altyapısında Çinli şirketi kullanmayacak

İngiltere’de 5G altyapısında Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin devre dışı bırakılmasına yönelik yeni bir önerinin hazırlandığı iddia edildi. İngiltere Sağlık Bakanı, şirketin daha önce bildirilen koşulları sağlaması gerektiğini söyledi.

İngiliz gazetesi Sunday Telegraph, ülkenin 5G telekom altyapısında Çinli teknoloji şirketi Huawei ekipmanının kullanımını durdurmak üzere yetkililer tarafından yeni bir öneri hazırlandığını duyurdu.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ise konuya ilişkin soru üzerine ayrıntılı bir açıklama yapmaktan kaçındı ancak Huawei’nin ülkedeki 5G altyapısına katılımının şarta bağlı olduğunu söyledi.

Sunday Telegraph’taki haberle ilgili yorumu sorulan Hancock “Bu türden sızıntılar hakkında yorum yapmam. Ama diyebileceğim şu: Bu yılın başında sunduğumuz (Huawei ile ilgili) geçici raporda karşılanması gereken bir dizi koşul yer alıyor” dedi.

Hancock Ulusal Güvenlik Konseyi’nin bu koşulları gözeterek “hem çok güçlü hem de güvenli bir telekomünikasyon altyapısını” temin etmek üzere doğru kararı vereceğine inandığını belirtti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ocak ayında Huawei’nin ülkedeki 5G ağında sınırlı rolüne onay vermişti. ABD ve bazı İngiliz milletvekilleri bu karardan memnun olmamış, İngiltere’nin Huawei’yi 5G altyapısı projesinden tamamen çıkarması yönündeki baskıları artırmıştı.

Johnson Salı günü yaptığı açıklamada ise “Huawei konusunda durum çok basit. Kritik ulusal altyapımızın düşman devlet üreticilerinden düzgün bir biçimde korunduğunu görmek istiyorum, bu konuda anlaşmamız gerek ve yapacağımız şey de bu” demişti.

Reuters’ın haberine göre İngiltere’de bazı bakanlar da ABD yaptırımlarının Huawei’nin 5G ekipmanı konusundaki akıbetine olumsuz etkisi olacağını öne sürüyor.

Sunday Telegraph’taki haberde İngiltere Ulusal Güvenlik Merkezi’nin ABD yaptırımlarının şirketi güvenilir olmayan teknoloji kullanmaya zorlayacağı gerekçesiyle Huawei hakkındaki tavsiyelerini değiştirdiği belirtilmişti.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470