british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 02/08/2022

İngiltere Çevre Ajansı, “Kömürle çalışan elektrik santralleri için izin koşullarını gevşetecek!”

İngiltere Çevre Ajansı, Çevre, Gıda ve Köy İşleri Bakanı George Eustice‘den onay almaksızın bir izin sahibine karşı kış dönemi için yaptırım eyleminde bulunmaktan kaçınmaya çağrıldı.

Uygulama 1 Ekim 2022’den 31 Mart 2023’e kadar olan dönemi kapsayacak ve “gereksiz kirliliği sınırlamayı hedeflerken” enerji güvenliği sorunlarının ortaya çıkması durumunda ele alınacak.

İşletimciler, kirleticiler için ihlal edilmeyen sınırlar da içerisinde olmak üzere hava kalitesi gerekliliklerine uymuş, ayrıca çalışma gösterdiği alanın sınır değerleri üzerindeki hava kalitesi etkilerini modellemiş, modellemenin sonuçlarını da 1 Ekim 2022’den önce Çevre Ajansı’na bildirmiş ve bu limitlerin de çalışma süresi boyunca aşılmayacağından emin olmuş olmalıdır.

Bunun yanında işletimciler, her çalışma döneminde yanmayı optimize etmek ile salınımları en aza indirmek konusunda “akla uygun biçimde uygulanabilir tüm önlemlerin” alındığını Çevre Ajansı’na göstermeliler.

Sözkonusu uygulama, Rusya’nın gaz akışını azaltmasının ardından Avrupa‘daki ülkeler kış için acil durum planları yaparken geldi.

İngiliz Ulusal Elektrik Dağıtım Şebekesi, bu kış elektrik sunumunun sıkışık duruma gelebileceği dönemler olabileceğini, ancak yine de elektrik tüketim istemini karşılayabilmeyi beklediklerini belirtti.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular