X
ads120x600

Ingiltere ‘de Hükümet Normalleşme Haritasını Açıklayacak

Başbakan Boris Johnson kısıtlamaları yumuşatmaya yönelik yol haritasını pazar günü açıklayacak.

Ingiltere ‘de Koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamaların yumuşatılmasından sonra iş yerlerinde uygulanacak olası kurallar belirleniyor.

Hükümetin hazırladığı ve BBC tarafından görülen plan taslağında, iş yerlerindeki malzemeleri kullanan işçi sayısının minimuma indirilmesi, vardiyaların birbiriyle çakışmayacak şekilde düzenlenmesi ve mümkün olduğunca evden çalışılması gibi önlemler yer alıyor.

BBC’nin haberine göre, ofis ortamında çalışanların aynı masayı kullanması gibi durumların azaltılması ve sosyal mesafe uygulamasının mümkün olmadığı durumlarda buna yönelik alternatifler geliştirilmesi de değerlendiriliyor.

Plan taslağında ayrıca ek hijyen prosedürlerinin, fiziksel korunma uygulamalarının ve çalışanlar arasında iki metrelik mesafe kuralının mümkün olmadığı durumlarda koruyucu ekipman kullanımının değerlendirilmesi isteniyor. Ingiltere Başbakanı Boris Johnson’un kısıtlamaları yumuşatmaya yönelik yol haritasını pazar günü açıklayacağının belirtildiği haberde, firmaların koruyucu ekipman edinebilmesi konusundaki endişelere de yer verildi.

Buna göre, işçi sendikalarının liderleri, işletmelerin sınırlı ve gerekli kişisel koruyucu ekipmanları edinmek için NHS ile rekabet etmek durumunda kalabileceklerini söylüyor. Birçok firma, korona virüsün etkilerini azaltmak için 23 Mart tarihinde getirilen kısıtlama uygulamasından bu yana kapalı bulunuyor.

BBC’nin haberine göre, bu kısıtlamalar perşembe günü bakanlar tarafından tekrar gözden geçirilecek. Geçen pazar günlük bilgilendirme sırasında açıklamalarda bulunan kabine bakanı Michael Gove, ülkede “bir düğmeye basılıp eskisi gibi normale dönme” durumunun olmayacağını ifade etmişti. Gove, bu konuda aşamalı bir yaklaşım sergileneceğini ve böylelikle değişikliklerin kamu sağlığına etkilerinin gözlemlenebileceğini söyledi. Ingiltere genelinde korona virüs bağlantılı ölümler artmaya devam etse de bu hastalık nedeniyle hastaneye yatanların ve kullanılan yoğun bakım yataklarının sayısında düşüş görülüyor.

BBC’nin siyasi muhabiri Chris Mason, Başbakan Boris Johnson’un pazar günü kuralları açıklamadan önce verileri inceleyeceğini, virüsün ne derecede bastırılabildiği konusunda bilgilendirileceğini ve kural değişiklikleri sonrasında bunun enfeksiyon oranlarına potansiyel etkilerini değerlendireceğini söyledi.

Firmaların, iş gruplarının ve sendikaların işyerlerinde uygulanması için belirlenen plan taslağına gösterdiği tepkilerin de göz önünde bulundurulacağı açıklandı. BBC’nin iş editörü Simon Jack ise ekonomiyi tekrar açmak için çalışma uygulamalarını değiştirmekten fazlasının gerekeceğini söyledi ve açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Çalışanlar güvende olduklarından emin olmalı. Firmalar yanlış yaptıkları şeyler için mahkemeye verilmeyeceğinden emin olmalı. Tüketiciler de para harcayacak kadar kendine güvenmeli.

Kaynak: BBC Türkçe

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470