X
ads120x600

İngiltere Koronavirüs Kısıtlamalarını Kademeli Şekilde Kaldırmayı Planlıyor

Diğer birçok ülke gibi İngiltere de koronavirüsle mücadele kapsamında sıkı tedbirler uyguluyor. Ancak ekonomik faaliyetlerin devam etmesi adına genç yetişkinlerde kısıtlamaların kaldırılabileceği değerlendiriliyor.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından açıklanan verilere göre İngiltere’de onaylanmış koronavirüs vaka sayısı 129,044’e can kaybı ise  17,337’e ulaştı. Ülkede Mart ayının sonundan bu yana sosyal mesafe kuralı gereği birçok yerde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Covid-19 Map United Kingdom

Daha önce yapılan açıklamada katı tedbir kurallarının en az Mayıs sonuna kadar süreceği söylenmişti. İngiltere koronavirüs vaka sayısı açısından ABD, İtalya ve İspanya gibi ülkelerin gerisinde bulunuyor.

Ancak yine de önlemlerin sıkı tutulması sayesinde vaka sayısında azalma sağlanması ve salgını daha çabuk kontrol altına almak isteniyor. Bir taraftan da salgınla mücadelede getirilen kısıtlamaların kaldırılması değerlendiriyor.

Salgının gidişatına bağlı olarak genç kesimde sokağa çıkma yasağının kademeli bir şekilde kaldırılması ve işgücü faaliyetlerinin sürmesi gerektiği değerlendiriliyor.

İngiltere’de Koronavirüsle Mücadele Tedbirleri 6 Aya Uzatılabilir

Sağlık görevlisi Jenny Harries, ülkedeki durumu tespit etmek için üç haftalık bir inceleme yapacaklarını fakat büyük olasılıkla önümüzdeki altı ay daha kısıtlamaların devam edeceğini dile getirdi. Sonrasında hayatın yavaş yavaş normale döneceğini ifade eden Harries, çok fazla belirsizlik olduğunu, bu durumu netleştirmek için en az 2-3 ay daha zamanın geçmesi gerektiğini kaydetti.

İngiltere’de salgının başladığı ilk günden bu yana sağlık sistemindeki zayıflık en büyük problem oldu. Başta Başbakan Boris Johnson’ın rahat tavırları, hiçbir müdahalede bulunmadan toplumsal bağışıklığın kazanılmasını bekleyeceği sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

Ancak Johnson’ın bu sözlerinden çok kısa bir süre kendisinin de koronavirüs testi pozitif çıktığı açıklandı. İlk etapta evinde tedavi gören Başbakan, daha sonra yoğun bakıma alınmıştı. Günlük test sayısının az olması, tıbbi ekipman eksikliği gibi daha birçok sebepten halkın tepkisini çeken İngiltere, bu şikayetlerin artması üzerine test sayısını artırdı.

Imperial College London’da profesör ve İngiliz hükümetinin bilimsel danışmanı Neil Ferguson ülkede getirilen kısıtlamaların öncelikle 20-30 yaş arası grupta kaldırılabileceğini söyledi. Bu yaş aralığına giren kişi sayısı tahmini 4,2 milyon civarında.

Söz konusu çalışmaya ilişkin hazırlanan raporda, “Bunlardan 2,6 milyon özel sektörde çalışıyor, bu nedenle bazı düzeltici önlemler alınmadığı takdirde, kamu sektöründeki çalışanlara kıyasla finansal açıdan çok sert bir şekilde etkilenmeleri muhtemel” ifadesine yer verildi.

Bilim insanlar salgını kontrol etmek amacıyla sosyal mesafe kurallarının şart olduğunu belirtese de bir yandan da ekonomi çarklarının devam etmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470