X
ads120x600

İngiltere “Maaş Desteği” ödemelerinde son açıklanan kararlar

Maliye Bakanı Rishi Sunak devletin sağladığı "Covid-19 Maaş Desteği (Furlough Scheme)" ödemeleri için yeni alınan kararları duyurdu.

Açıklanan yeni maaş desteği düzenlemelerinin Ekim 2020 tarihine kadar geçerli olacağı belirtildi.

Gamma Tax Accountancy yöneticilerinden Uzman Muhasebeci Sayın Beyhan Koşar son açıklanan maaş desteği düzenlemelerini için değerlendirdi ve hazırladı.

Düzenlenen Yeni Kararlara Göre

 • 1 Temmuz 2020’den itibaren “JRS Maaş desteği” esnekleştirilecek.
 • İşverenlerin çalışanlarını part-time işe çağırabilecekler. Çalışanlar, çalışamadıkları zamanlar için maaş desteği(furlough) ödemesi almaya devam edebilecekler. Devlet işverenlere sunduğu katkıyı kademeli olarak azaltırken, işverenlerin kademeli olarak katkısını arttırarak, Ekim 2020 sonuna kadar, çalışanların, çalışmadıkları dönem için (furlough dönem için) maaşlarının yüzde 80’inini devlet ödemeye devam edecek.
 • İşverenler, 1 Ağustos’tan itibaren çalışanlarının maaşlarına katkı sunmaya başlayacaklar.
 • İşverenler çalışanlarının işe dönüşte çalışacakları saat ve vardiya modellerine karar verecekler. İşverenler, çalışanlara çalıştıkları süreleri tam olarak ödemekle yükümlü olacaklar. Çalışanların Furlough’a ayrılması için minimum zaman olmayacak. (3 gün yada 30 gün, kaç gün istenirse o kadar furlough’a ayrılabilecekler.)
 • İşveren en az bir haftalık olmak şartıyla çalışma gün ve saatlerini önceden çalışanla birlikte kararlaştırdığı bir anlaşma yapmak zorunda ve bu çalışana yazılı olarak bildirilmelidir.
 • “JRS Claim” yapacak işverenler minimum bir hafta olarak yapmak zorundalar. Taleplerini bir haftadan daha uzun süreli de yapabilirler ancak minimum bir hafta olmak zorundadır.
 • “JRS Claim”den 30 Haziran’a kadar faydalanmış olanlar Ekim 2020 sonuna kadar faydalanmaya devam edeceklerdir. Ancak 30 Haziran’dan sonra sisteme yeni giriş kabul edilmeyecek. Bu “JRS furlough” sistemine en son 10 Haziranda çalışan eklemesi yapılabilir anlamına gelmektedir. 30 Haziran’a kadar olan furlough talepleri 31 Temmuz’a kadar yapılabilecek.
 • Çalışanlar ise geri dönemezlerse veya işverenlerin onlara verecek işleri yok ise, furlough olarak kalabilirler ve işveren mevcut kurallar çerçevesinde “JRS Claim” yapmaya devam edebilir.

İşverenler Katkısı Nelerdir?

 • Haziran ve Temmuz’da aylarında, Devlet işverenlere çalışanların maaşının yüzde 80’niyle birlikte ER NIC’s ve Pension ödemelerini yapmaya devam edecek. İşverenler ise, çalışanlarının çalıştıkları saatleri tam olarak ödeyecekler.
 • Ağustos 2020’de, Devlet işverenlere çalışanlarının maaşının yüzde 80’nini en fazla 2 bin 500 pound’a kadar olan ödemelerine devam edecek.ER NIC ve Pension giderlerini ödemeyi durduracak ve bu ödemeleri işverenler karşılayacak.
 • Eylül 2020’de, Devlet işverenlere çalışanlarının maaşının yüzde 70’ini en fazla 2 bin 187.50 pound’a kadar olan ödemelerine devam edecek. İşverenler ise, çalışanlarının “furlough” dönemine ait maaşının yüzde 10’nunu ödemekle beraber normal çalışma saatlerinin tam ücretini ödeyecek. ER NIC ve Pension ödemele giderlerini işverenler karşılayacak.
 • Ekim 2020’de, Devlet işverenlere çalışanlarının maaşının yüzde 60’ını en fazla bin 875 pound’a kadar olan ödemelerine devam edecek. İşverenler ise, çalışanlarının “furlough” dönemine ait maaşının yüzde 20’sini ödemekle beraber normal çalışma saatlerinin tam ücretini ödeyecek.ER NIC ve Pension ödemele giderlerini işverenler karşılayacak.

Açıklamaları özetlemek gerekirse, çalışanlar Ekim 2020 ayının sonuna kadar, çalıştıkları maaş ile birlikte çalışmadıkları döneme ait furlough maaş desteğini de almaya devam edeceklerdir.

Bir çok işveren “Employment Allowance” desteği aldığı için işveren giderleri olan ER NIC’den etkilenmeyecektir.

Beyhan Kosar (MAAT-MIP | AAT LICENCED ACCOUNTANT)

Ingiltere’de devletin acikladigi maas destekleri konusunda detayli bilgi almak icin GammaTax Accountancy Services ile iletisime gecebilirsiniz.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 1
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 1
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470