british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 05/04/2022

İngiltere Merkez Bankası Başkanı, kripto paralar hakkında konuştu

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimlerinin, düzenleyicilerin engellemeye çalıştığı suç dolandırıcılıklarında yeni “ön cephe” olduğunu söyledi.

Dolandırıcılıkla ilgili düzenlenen bir konferansta konuşan Bailey, kriptonun altında yatan teknolojinin finansal hizmetlere büyük ölçüde katkı sağladığını söyledi. Ancak konuşmasında şu sözlere de yer verdi:

“Yalnızca şu soruyu sormanız gerekiyor: Fidye saldırıları gerçekleştiren insanlar genellikle ne için ödeme talep ediyor? Cevap kripto”

Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey

İngiltere’nin mali düzenleyici otoritesi Mali Davranış Otoritesi (FCA), geçen hafta kripto operasyonlarını onaylamak için son tarihi uzattı.

Böylece birçok şirkete işlerini yoluna sokması için daha fazla zaman verildi. Şimdiye kadar ise 33’ü FCA’ya kalıcı kayıt yaptırmış şirket bulunuyor.

Uzatmaya rağmen, FCA onayını alamazlarsa faaliyetlerini yurtdışına taşıyan şirketlerin yaklaşan bir göçü de söz konusu. Bu da onların İngiltere’nin katı kara para aklama karşıtı kurallarına uymalarını gerektiriyor.

Bailey ise konuşmasına şöyle devam etti: “Bazı kripto meraklıları, Rus yaptırımlarının kapsamına alınmamaları gerektiğini söylüyor çünkü bu onların dünyası değil. Üzgünüm, bu senin dünyan. Hepimiz aynı dünyadayız”

En Son Eklenenler
Popüler Sorular