british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 21/03/2022

İngiltere ordusundaki tüm personele “WhatsApp” yasağı getirildi!

İngiliz medyası, Rus hackerların saldırı ihtimali karşısında İngiliz ordusunun askerlerine yeni bir emir verdiğini aktardı.

Daily Mail’de yer alan haberde Rus hackerların siber saldırı gerçekleştirebileceği belirtilirken, İngiliz askerlerine “WhatsApp‘ınızı silin. Rus siber saldırganlar hassas askeri detay ve verilere erişebilir” emrini verdiğini duyurdu.

Bütün askerlere ve personele WhatsApp yasağı geldiği belirtilirken bu uygulamayı kullananlara disiplin cezası verileceği belirtildi.

Daily Mail, İngiliz ordusunda görevli asker ve personellere bu yasağın getirildiğini aktarırken İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan bir belgede de benzer ifadeler yer aldı.

Yasak sonrası Whatsapp kullanan askeri personel, disiplin cezaları ile karşılaşabilecekler

Daily Mail’in haberinde, “Savunma Bakanlığı belgesinde yasağın dün gece geldiği ve çok ciddi güvenlik endişeleri olduğu belirtildi” denildi.

Rusya, Ukrayna’daki hava saldırısı hedeflerini seçmek için İngiltere cep telefonu verilerini kullanıyor.

Geçen hafta İngiliz medyasında yer alan haberlerde pazar günü Rusya’nın Ukrayna’daki askeri üslere gerçekleştirdiği 35 kişinin ölümüne ve 134 kişinin yaralanmasına neden olan seyir füzesi saldırısı, İngiliz askerlerin telefon hatlarından gelen sinyal aracılığıyla düzenlediği iddia edilmişti.

Getirilen yasak sonrası, Whatsapp uygulamasını kullandığı tespit edilen askeri personelin ağır disiplin cezalarıyla karşılaşabilecekleri belirtiliyor…

En Son Eklenenler