british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 30/01/2023

İngiltere Premier Ligi yönetimi “NFT” sektörü için 30 milyon sterlinlik anlaşma imzalayacak

İngiltere Premier Ligi, takas edilemez token (NFT) tekliflerini genişletmek için dijital ticaret kartı şirketi Sorare ile bağlantı kurdu.

Sorare, Pazartesi günü bir blog gönderisinde, İngiltere Premier Ligi ile NFT tabanlı rekabetçi fantezi oyunu arasındaki anlaşmanın, NFT alıcılarının kendi takımlarını kurmalarına ve rekabetin fantezi versiyonunda rekabet etmelerine izin verdiğini söyledi.

CityAM’in bildirdiğine göre, anlaşma dört yıl sürüyor ve toplam 120 milyon İngiliz Sterlini (150 milyon$) değerinde.

Premier League, Paris merkezli platformda 280’den fazla küresel futbol ligine ve 30 Major League Baseball takımına katılıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Sky News, Premier Lig’in Sorare ile çok yıllı bir anlaşmayı görüşmek üzere 20 kulübüyle görüşmeler yapmayı planladığını söyledi. Kaynaklar, ligin daha önce blockchain yazılım şirketi ConsenSys ile bir anlaşma imzalamanın eşiğinde olduğunu söyledi.

Raporlar ilk olarak 2021’de Premier Lig’in taraftar etkileşimi için yeni yollar sunmak üzere bir kripto platformuyla ortaklık yapma konusunda “yavaş ve temkinli” bir yaklaşım izlediğini ortaya çıkardı.

Sky News ayrıca, Premier Lig ve NBA Top Shots yaratıcısı Dapper Labs arasında ayrı bir anlaşmanın tartışıldığını da bildirdi diyebiliriz.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular