X
ads120x600

İngiltere’de Ticari İşletmeler için Ekonomik Yardım Paketi

İngiltere'de Hükümet Covid-19 Salgını döneminde zor günler geçiren işletmeler ve çalışanları için "Ekonomik" yardım paketini açıkladı.

İngiltere’de Hükümet Covid-19 Salgını döneminde zor günler geçiren işletmeler ve çalışanları için “Ekonomik” yardım paketini açıkladı.

Bizde İngiltere’de yaşayan yurttaşlarımızı bilgilendirmek, paketin detaylarını öğrenmek için “Sycamore Partners” muhasebe bürosu yönetici Sayın Serhan ÇINAR ile iletişe geçtik.

Sayın Çınar, “Gurbetçi Yurttaşlarımıza öncelikle henüz netleşmeyen başvuru şartları için sakin kalmalarını, süreci takipte olmaları ve muhasebecileriyle durumu istişare etmelerini” söyledi.

Sycamore Partners Muhasebe bürosu Hükümetin açıkladığı paketin içeriğini bizler için aşağıdaki şekilde paylaşmıştır.

Geri ödemesiz verilecek nakit yardımı ticari işletmenin kira, elektrik, gaz vb sabit maliyetlerini ve masraflarını karşılayabilmesi için sağlanacaktır.

Nakit Yardımlar Ne Kadar Olacak?

“The Retail and Hospitality Grant Scheme” paketi, İngiltere’de “Parekende, Konaklama ve eğlence” sektörlerin’de ki ticari işletmelere mülk başına £25,000 pound’a kadar nakit geri ödemesiz “hibe” yardımıdır.

Bu sektörlerde ticare işletmelerin “Rateable Value” mülk değerine göre,

  1. £15,000 pound’a kadar olanlar için £10,000 pound verilecektir.
  2. £15,001 ile £51,000 arasında olan işletmeler için £25,000 pound verilecektir.

Nakit Yardımından Yararlanmak için Şartlar Nedir?

  1. İşletmeniz İngiltere Merkezli Olmalıdır
  2. Restoran, Cafe, Pub, Disco, Eğlence Mekanı, Hotel, Motel vb sektörlerde faliyet göstermelidir.
  3. Sadece Rates ödeyen Ticari Mekan sahipkerine yapılacaktır, evden çalışanlar bu yardımı alamayacaklardır.

Takeaway Dükkanları Bu Yardımlardan Yararlanabilir mi?

Kriz zamanında açık kalacağı açıklanan Takeaway Paket servisi dükkanlarıda bu yardımlardan yararlanabileceklerdir.

Yardıma Nasıl Başvuracağız?

Ticari işletmelere bağlı bulundukları belediyeler(council) tarafından otomatik olarak yardım içeriğini açıklayan nakit yardımı mektubu gönderilecektir.Şu aşamada herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Burada önemli bir detay olarak “Nakit Yardım Mektubu” belediyeler tarafından en son size gönderilen “Business Rates” mektubunda yazan “Rate Payer” gelecek olmasıdır. Eğer sizin üzerinize değilse bunu hemen güncellemeni veya kayıtlı kişiye durumu aktarmanız gerekmektedir.

Başvuru Tarihi Ne zaman?

Başvuru tarihlerini henüz net değildir. Tarihler netleşince kamuoyuyla paylaşılacaktır. Tüm mükelleflere tavsiyemiz sizin sitenizden ve muhasebeci açıklamarını takip etmeleri yönündedir.

İşletmelere Maaş Yardımı – “Coronavirus Job Retention Scheme

İngiliz Hükümeti aynı zamanda “Covid-19” krizi nedeniyle etkilenen tüm ticari işletmelere “Mart-Nisan-Mayıt” ayları için maaş yardımı yapacağını bu pakette açıklamıştır.

Kimler Yararlanabilir?

Bu yardımı İngiliz Merkezli krizden etkilenen tüm ticari işletmelerde çalışan kişiler alabilir.

Yardıma Başvura Şartları Arasında

  1. 28 Şubat 2020’den önce Payroll kaydı olması
  2. Banka Hesabı olması gerekmektedir.

Ne kadar Maaş Yardımı Olacak?

Maaş Paketinde Çalışanların aylık maaşlarının %80’nini veya Aylık maaşları £2,500 pound’a kadar olanlarını karşılayacaktır.

Bu yardımı aşağıdaki statüde çalışanları kapsamaktadır.

  1. Full-Time Çalışanlar
  2. Part-Time Çalışanlar
  3. Kontratlı Çalışanlar

Nasıl Başvuracağız ve Ne Zaman Başlayacak Başvurular?

Maaş yardımı başvurularına muhasebecileriniz aracılığıyla başvurabilirsiniz. Başvuru tarihleri henüz net değildir. HMRC Başvuruları kabul etmek için yeni bir internet sistemi geliştirmektedir, geliştirilen sistem duyurulunca başvurular başlayacaktır.

Maaş yardımına başvurmak için çalışanların “furloughed” işci statüsünde belirlenmesi gerekmektedir. Hali hazirda “furloughed” olan işciler herhangi extra işleme başvurmalarına ihtiyaç yoktur.

Furloughed” statüsünde olan işçiler başka iş yapamazlar ve Bu maaş yardımına 28 Şubat 2020’den sonra işe alınan çalışanlar başvuru yapamazlar.

Başvuru Yapmak İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Tüm mükelleflerin başvurularını Muhasebeciler veya Payroll departmanları yapacakları için gerekli evrakları onlar HMRC göndereceklerdir. Eksik olunan evraklar için sizlerle irtibata geçeceklerdir.

İşveren Maaş Yardımını Aldığını Nasıl Takip Ederim?

İşvereniniz devletin açıkladığı Maaş Yardımını alır ve size ödeme yapmazsa bunu “Bireysel Maliye Hesabından – (Government Gateway Account)” yeni bir hesap açarak takip edebilirsiniz.

Tüm detaylar için buradan Gov.uk sitesini ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Sycamore Partners Muhasebe bürosu olarak işletme sahipleri gerekirse muhasebe sorunları için bizlere websitemizden ulaşabilirler.

*COVID-19: support for businesses

İngiltere’de yaşayan yurttaşlarımız yakından ilgilendiren gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi sürekli ziyaret edebilir, aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 6 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 6 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470