british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 26/09/2021

İngiltere Ulaştırma Bakanı Shapps “Akaryakıt sıkıntısı söz konusu değil”

BBC’ye konuşan Grant Shapps, depolarını doldurmak için benzin istasyonlarına koşan araç sahiplerine “duyarlı davranmaları” ve sadece ihtiyaç duydukları durumlarda benzin almaları çağrısında bulundu.

İngiltere’de TIR şoförü açığından kaynaklanan akaryakıt tedariki sorunları ve tüketicilerin ‘panik halinde’ araç depolarını doldurmaya yönelmesi nedeniyle benzin istasyonları önünde uzun kuyruklar oluşmuştu.

Bazı istasyonlar, akaryakıtları kalmadığı için kapanmak zorunda kalmıştı.

Yetkililer, tedarik zincirindeki aksamadan ziyade, tüketicilerin “panik halinde satın alma” çabasıyla benzin istasyonlarına yönelmesinin bu soruna yol açtığını belirtiyor.

Uzun kuyrukların oluşması üzerine polis yetkilileri de araç sahiplerini, depo doldurma konusunda “sağduyulu” davranmaya çağırmıştı.

“Benzine Talep Fazla”

Ülkenin diğer büyük süpermarket zincirlerinden Sainsbury’s, benzine talebin “fazla” olduğunu belirterek, “az sayıda” istasyonlarını geçici olarak kapattığını açıklamıştı.

BP ise 1200 benzin istasyonunun 20’sinin kapatıldığını, 50 ila 100 istasyonda ise en az bir yakıt türünün tükendiğini kaydetmişti.

İngiltere çapında 341 benzin istasyonu işleten EG Group ise “yüksek tüketici talebi” nedeniyle yakıt alımına 30 sterlin sınırı getirildiğini duyurmuştu.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular