X
ads120x600

İngiltere’de 4 Temmuz’da Kuaför ve Berberler Açılıyor. Tedbirler Listesinde Neler Var?

Yaklaşık 3,5 aydır kapalı olan Kuaför ve Berber salonları yarın hükümetin açıklayacağı tedbirler ile 4 Temmuz'da tekrardan açılacak. Ulusal Saç ve Güzellik Federasyonu "Yeni Düzenlemeleri" hakkında açıklama yaptı.

İngiltere Ulusal Saç ve Güzellik Federasyonu(NHBF) 4 temmuz’da açılacak kuaför ve berber salonları için kamuoyuna yansıyan açıklamaların da COVID-19 tedbirleri kapsamın da en dikkat çekenlerden biri “Müşteriler ile sohbet etmeyi kısıtlıyor.”

Evet yanlış duymanız “Saç kesimi esnasında konuşmak yasak!”

Bu durum bazılarımız için zor, diğerlerimiz içinse sevindirici olabilir.

Saçlarımız nihayet özlediği bakıma kavuşmak üzere!

Henüz resmi bir tarih belirlenmemiş olsa da, Dominic Raab’a göre kuaför ve berber salonlarının en erken 4 Temmuz’dan itibaren açılacağı öngörülüyor.

Böylece yakında aylardır özlem duyduğumuz saç bakımına kavuşacağız gibi görünüyor! Fakat kuaför ziyaretlerimiz de yeni normalle birlikte yeniden şekillenecek gibi…

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Saç ve Güzellik Federasyonu(NHBF) tarafından, kuaför ve berber salonlarının önümüzdeki ay içerisinde yeniden açılmasına yönelik bir protokol listesi yayınlandı.

Bu yönerge ile birlikte, kuaför ve berber salonlarının olmazsa olmazı sohbetler artık pek de mümkün görünmüyor.

Yönergelere göre, kuaför ve berber salonlarında sohbet asgari düzeyde tutulmalı ve çalışanlar, müşteriler ile yüz yüze görüşmelerden mümkün olduğunca kaçınmalı.

Elbette müşteriler çalışanlarla istedikleri saç stil ve kesimi hakkında konuşabilecek, ancak yönergeler bu konuşmaların “çalışanlar müşterilerin arkasında dururken aynadan yapılması” ve yine konuşmaların asgari düzeyde tutulması gerektiğini belirtiyor.

Kılavuzda ayrıca kuaför ve berber salonlarında çalışanların ayakta dururken veya otururken yüzleri birbirine dönük şekilde değil, yan yana olacak şekilde durmaya özen göstererek enfeksiyon risklerini azaltabilecekleri belirtiliyor.

Listede önerilenler arasında teması mümkün olan en az seviyeye indirmek ve kapı müşterisi alımlarını azaltmak üzere çevrimiçi randevu sistemi kullanılması da bulunuyor.

Bunlara ek olarak, COVID-19’un kumaş materyaller üzerinde günlerce yaşayabildiği bilindiğinden, müşterilerin sıcak havalarda ceket veya palto giymemeleri isteniyor.

Öyle görünüyor ki kuaför ve berber salonlarında da yeni normale alışmamız gerekecek. Bazıları için kuaförüyle sohbet edememek zor olsa da bu durum küçük konuşmalardan zevk almayanlar için sevindirici olabilir.

Fakat yeni düzenlemeler ne olursa olsun, kuaförlerin açılmasını iple çekiyoruz. Ne de olsa bu üç aylık aradan sonra saçlarımızın kesinlikle bir profesyonel dokunuşa ihtiyacı var!

İngiltere Ulusal Saç ve Güzellik Federasyonu(NHBF) tarafından kuaför ve berber salonlarının yeniden açılmasına yönelik protokel ve kurallar listesini görmek için tıklayın.

Bize Destek Olabilir misiniz?

BritishTurks olarak Birleşik Krallık‘da yaşayan vatandaşlarımız için içerikler hazırlıyoruz, şu anda sizlerden herhangi bir maddi beklentimiz yok. Sizlerden tek isteğimiz sitemizi ve haftasonu rehberini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız ve BritishTurks Instagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz ve arkadaş çevrenize tavsiye etmeniz olacaktır.

Sosyal Medya hesaplarımıza aşağıdakı adreslerden ulaşabilirsiniz.

❌ BritishTurks.com içerikleri kaynak gösterilerek veya gösterilmeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı işlem yapan kişi/kişiler için yasal başvuru hakkı saklı tutulmaktadır. ❌

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470