X
ads120x600

İngiltere’de Arabalı Açık Hava Sinemaları Geri Döndü! Detaylı Arabalı Sinema Rehberiniz!

Siz de sinemanın kült klasiklerini ve en yeni filmleri bu eğlenceli ve nostaljik deneyimle izlemek istemez misiniz? O zaman tüm sinema tutkunları buraya!

Tüm etkinliklerde olduğu gibi sinemaya gitmek de yeni normalle birlikte bir dönüşüm geçiriyor. Anlaşılan bu yaz “drive-in”, yani arabada sinemalar geri dönüyor! Üstelik sadece İngiltere’de değil, tüm Avrupa genelinde bu trendi görmek mümkün.

Bildiğiniz gibi İngiltere’de Mart ayında sinemalar da diğer zorunlu ihtiyaç olmayan işletmelerle birlikte kapanmaya zorlanmıştı. O zamandan beri sinemalar faaliyet göstermiyor olsa da, bazı sinema zincirleri yeni normale uygun açılış planlarını paylaşmaya başladı.

Neyse ki artık beyaz perde tutkunlarının film keyfi için yeni bir alternatif var!

Drive-in”, yani Arabada Sinemaların 15 Haziran Pazartesi gününden itibaren resmen faaliyete açılmasına izin verildi. İngiltere’de, başta Londra olmak üzere birçok şehirde sinema işletmeleri, yeniden gösterime açılışları için planlarını (gösterilecek ilk filmler de dahil olmak üzere) sinema düşkünlerine duyurdu.

Yaz boyu gösterime girecek filmler, yeni vizyona gireceklerle birlikte sinema tarihinin kült favorilerini de kapsıyor.

Retro bir sinema deneyimi yaşamak için Arabada Sinema kesinlikle harika bir seçenek, bizden söylemesi!

İşte önümüzdeki aylarda araba ve açıkhava sinemalarını deneyimleyebileceğiniz yerler:

1. Celestial Cinema

Flamingo Park’da sizi geçmişe götürecek bir deneyim! Filmlerin yanısıra canlı müzik ve şovların da yer aldığı dopdolu etkinlik takvimiyle Celestial Cinema konuklarını ağırlamak için hazır! Siz ve çocuklarınız için uygun olabilecek birbirinden çeşitli film seçkisiyle Celestial Cinema, konuklarına keyifli ve nostaljik bir tecrübe sunacak!

Yer: Flamingo Park, Chislehurst
Günler: 3-5 Temmuz (açılış haftası) ve sonrasında her haftasonu
Saatler: 12:00 – 15:30 – 20:30
Gösterilecek Filmler: Paddington Bear, Mrs. Doubtfire, Back to the Future, Madagascar, Independence Day, Grease, Babe, Casablanca, True Romance
Fiyatlar: £29.50 Standart Tek Araç ve İki Kişi Giriş Ücreti; £45.00 VIP Tek Araç İki Kişi Giriş Ücreti; £10.00 Ek Yetişkin Kişi Başı Giriş Ücreti ve £6.00 Ek Çocuk Kişi Başı Giriş Ücreti
Daha fazla bilgi için https://ccinema.co.uk

2. Moonbeamers Pop-up Cinema

Moonbeamers pop-up sineması, Billericay yakınlarındaki Barleylands El Sanatları Köyü’nde gösterim yapacak.

Hafta sonlarında sürekli gösterim yapan Moonbeamers, COVID-19 nedeniyle Mart sonunda faaliyetlerini durdurmuştu. Şimdi yeniden faaliyete geçmeye hazırlar!

10 Temmuz Cuma günü, Moonbeamers’da Harley Quinn:Birds Of Prey, ve ertesi gün ise bir sinema klasiği olan The Goonies’in gösterimi gerçekleşecek

Moonbeamers, ayrıca planladıkları gelecek filmler için bekleme listeleri sunuyor; gösterim tarihi kesinleşmemiş bu filmler için web sitesi üzerinden sunulan bekleme listelerine kayıt olabilirsiniz.

Ayrıca minibüs ve kamyonlara izin verilmediğini de not edelim.

Yer: Barleylads, Billericay 
Günler: 9 Temmuz’dan itibaren Perşembe-Pazar günleri arası
Saatler: Seanslar akşam 18:00 ile 21:30 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: Invisible Man, Dirty Dancing, Fat & Furious: Hobbs & Shaw, Grease, Knives Out, The Italian Job, The Greatest Showman, Black Panther, The Goonies, Birds of Prey: Harley Quinn
Fiyatlar: Bilet fiyatları £25.99’dan başlıyor (1 araç ve 2 kişi için). Dört kişilik bir araç için £35,99 ve yedi kişiye kadar olan bir araç için £39.99 olan fiyatlara rezervasyon ücreti de dahil.  
Daha fazla bilgi için http://www.moonbeamers.co.uk/whats-on/

3. Nightflix Drive-In Cinema

Nightflix, kendisini İngiltere’deki en büyük araba sineması olarak adlandırıyor.

40 metre genişliğindeki gösterim perdesinde en güzel filmleri izlemenin yanısıra, filmin sesini en harika şekilde duymak için aracınızın stereo’suna bir aux kablosu bağlayabilirsiniz! Ne kadar da havalı, değil mi?

Sinemada müşterilerin film keyfi için yiyecek ve içecekler bile düşünülmüş!

Yer: Colchester; Newark
Günler: 19 Haziran – 23 Ağustos arası her gün
Saatler: Seanslar akşam 18:00 ile 21:30 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: Bad Boys For Life, Shaun Of The Dead, A Star Is Born, Mamma Mia, 1917, Fight Club ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £27’den başlıyor. Ek olarak £1.75 bilet kesim ücreti isteniyor.
Daha fazla bilgi için https://www.nightflix.co.uk/site/whatson

4. The Luna Cinema

Açıkhava sinema hizmetinin yanısıra, The Luna Cinema, 5 farklı lokasyonda hizmet verecek.

Fiyatlar, lokasyonlar arası, ve park alanı ve tiyatrolarda olduğu gibi seçtiğiniz “koltuğa” göre değişiklik gösteriyor. Bilet fiyatları “Altın” (Gold Circle) klasmanında bir araç ve iki kişi için £45-50, Standart klasmanda bir araç ve iki kişi için £35-40 iken, iki kişi için büyük bir araç da £40-45 ile bir araba ve beş kişiye kadar olan engelli bileti £35-40’dan satışa sunuluyor. Fiyatlara rezervasyon ücretlerinin dahil olmadığını hatırlatalım.

Yer: North London (Allianz Park), East London (Printworks), Oxford (Blenheim Palace), Midlands (Warwick Castle), Herts (Knebworth House)
Günler: 4 Temmuz – 18 Ağustos arası her gün
Saatler: Seanslar öğlen 14:00 ile akşam 21:30 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: Back to the Future, Grease, Pretty Woman, Devil Wears Prada, Romeo + Juliet, Jumanji, Happy Feet, Reservoir Dogs, Fast & Furious: Hobbs & Shaw, Mrs. Doubtfire, Footloose, Cars, La La Land, Mary Poppins, Joker, Moulin Rouge!, Sister Act, The Goonies, Notting Hill, Dirty Dancing, ve Rocketman
Fiyatlar: Araç başı £35-50 arasında değişen bilet fiyatlarına ek olarak bilet kesim ücreti de isteniyor.
Daha fazla bilgi için https://www.lunadriveincinema.com/whats-on

5. Adventure Drive-In

Film gösterimlerinin yanı sıra, araba içi dans partilerine ve ışık gösterilerine ev sahipliği yapacak olan bir başka turne sinema da Adventure Drive-In olacak. Dans partileri sırasında yolcular, arabalara dağıtılan hoparlörler aracılığıyla 80’li ve 90’lı yılların en popüler şarkılarında eğlenebilecekler.

Adventure Drive-In, son üç yıldır Birleşik Krallık’ta müşterilerine açık hava sineması deneyimini yaşatıyor. İşletme, 2019’da 120’den fazla etkinliğe ev sahipliği yaptı!

Müşterilerin güvenliğini sağlamak için alınan önlemler arasında, konukların kendi atıştırmalıklarını, yiyeceklerini ve içeceklerini getirmelerine izin verilmesi de yer alıyor.

Yer: Birmingham, Carlisle, Crewe, Driffield, Enfield, Essex, Exeter, Hull, Huntingdon, Llanelli, Neath Port Talbot (Margam Park), Newport, Newton Abbot, Nottingham, Peterborough, Powys, Scunthorpe, Sheffield, Surrey (Nutfield Priory), Taunton, Wetherby, Yeovil ve açıklanacak diğer şehirler!
Günler: 4 Temmuz – 27 Eylül arası her gün belirlenen çeşitli yerlerde
Saatler: Seanslar öğlen 14:00 ile akşam 21:30 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: Back to the Future, Joker, Jurassic Park, Pulp Fiction, The Lion King, Dirty Dancing ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £27.50 artı rezervasyon ücreti
Daha fazla bilgi için https://www.adventuredrivein.co.uk

6. TheDriveIn – East London

Suzuki sponsorluğunda gerçekleşecek @TheDriveIn, ülke çapında bir dizi sinema ve etkinlik turu. Turun ilk durağı ise 6-12 Temmuz arası Güney Londra olacak.

Yer: South London, Birmingham, Manchester, Leeds, Newcastle, Edinburgh, Glasgow, Liverpool, Cardiff, Bristol, East London, South Hampton, Brighton
Günler: 2 Temmuz – 20 Ekim arası farklı şehirlerde gösterimler gerçekleştirilecek.
Saatler: 14:00 – 18:00
Gösterilecek Filmler: A Star is Born, Back to the Future, Cars, Grease, Toy Story, Jaws ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £35.00 + rezervasyon ücreti
Daha fazla bilgi için https://www.atthedrive.in

7. Free Range Film Club – East London

TheDriveIn gibi, Free Range Film Club da bu yıl Doğu Londra’daki etkinlikleri için yerlerini duyurmadı. Ancak, arabaların bu ‘geniş’ açık hava sinemasına girişi yasak olacağından, bu mekan diğerlerinden biraz daha farklı. Web sitesinde etkinlik şu şekilde tanımlanıyor:

Londra’nın en iyi yeşil alanlarında kurulacak gösterimler, izleyicilerin kendilerine ayırılan alanlarda diğer gruplarla sosyal mesafenin korunmasına özen gösterilerek zevk almalarını sağlayacak. Gösterim listesinde özellikle kült klasikler, iyi hissettiren favoriler ve bağımsız filmler yer alacak. Her şeyden önemlisi de güzel bir yaz akşamının tadını çıkarmanız için sadece bir battaniye yeterli: görünürde araba olmaksızın açık havanın keyfini çıkarın. Ayrıca istediğiniz sokak lezzetlerini de ayağınıza getirelim!

Henüz hiçbir mekan açıklanmamış olsa da yakında Doğu Londra’da bir mekanın doğrulanması bekleniyor. İlgilenenlere duyurulur!

Daha fazla bilgi için https://www.freerangeclub.co.uk

8. The Drive In Club

Essex sınırının hemen dışında konumlanan The Drive In Club, gelecek ay çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Jason Manford ve Dom Joly ile komediden, Craig Charles ve Edith Bowman’dan DJ performanslarına, Alex Zane ev sahipliğinde canlı Soru-Cevap’tan, Dick & Dom, Sooty ve Sweep gibi aile eğlencelerine çok farklı etkinlikler burada sizleri bekliyor!

Ayrıca sağlık personellerine sınırlı sayıda ücretsiz bilet ve tüm sağlık personellerine bilet fiyatlarında %5 indirim imkanlarının da mevcut olduğunu belirtelim.

İzleyiciler araç içerisinde veya yanında oturabilirken, etkinlik boyunca özel bir FM frekansı ile gösterileri dinleyebilir.

3 Temmuz’da Brent Cross’ta başlayacak gösterimlerin, 9 Temmuz’dan itibaren Dagenham’da ve açıklanacak daha fazla yerde de gerçekleşmesi bekleniyor.

Yer: Northwest London (Brent Cross)
Günler: 3 Temmuz – 9 Ağustos arası belirli günlerde
Saatler: Seanslar sabah 11:00 ile akşam 21:30 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: 1917, Pulp Fiction, Rocketman, Terminator 2: Judgement Day, Wreck-It Ralph, Finding Nemo, Big Hero 6, Spider-Man, Captain Marvel, Black Panther, ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £35’ten başlıyor.
Daha fazla bilgi için https://www.thedrivein.club

9. Drive In Cinema in London

1950’lerin nostaljisini ve Hollywood’un altın çağını yeniden yaşamak isteyenler için eşsiz bir deneyim burada! Drive In Cinema in London, izleyicilerine harika ikramlar ve eğlencelerin sözünü veriyor.

Günün her saatinde harika görsellerin keyfini çıkarabileceğiniz bir LED ekran ve doğrudan aracınızın FM radyosuna aktarılan ses ile mükemmel bir sinema deneyimine hazır olun.

Atıştırmalık ve içeceklerinizi mobil uygulama üzerinden sipariş ederek 1950’leri size yaşatacak görevlilerimiz eşliğinde güvenle teslim alabilirsiniz.

Sosyal mesafenin özenle uygulandığı belirtilen mekanda ayrıca her gösterim için sağlık çalışanlarına ayrılmış 10 adet bedava bilet olduğunu da duyuralım!

Yer: Troubadour Meridian Water, London
Günler: 4 Temmuz – 22 Ağustos arası
Saatler: Seanslar sabah 11:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında değişiklik gösteriyor.
Gösterilecek Filmler: Dirty Dancing, Grease, The Terminator, Mean Girls, 1917, Back to the Future, The Goonies, Mamma Mia!, The Shining ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £35.00 artı ek ücretler
Daha fazla bilgi için https://www.thedrivein.london

10. Sunset Cinema presents Drive-In Movies

Sunset Cinema, izleyicilere tamamen Amerikan esintili eski bir Drive-In film deneyimi sunuyor. Karantinanın sınırlarından çıkıp Batı Londra’daki bu eşsiz bir ortamda sizin de katılımınızı bekliyor. İnanılmaz yemekler, kokteyller ve daha fazlasının size eşlik edeceği bu harika sinema deneyiminde kült klasiklerin ve en iyi hissettiren filmlerin tadını çıkaracaksınız.

Yer: Acton (Twyford Avenue)
Günler: 5 Temmuzdan itibaren Temmuz ayı boyunca haftada 5 gün
Saatler: 20:00
Gösterilecek Filmler: Rocketman, La La Land, Dirty Dancing, Mamma Mia!, Grease, Joker, A Star is Born, Great Gatsby, Django Unchained ve daha fazlası
Fiyatlar: Araç başı £50 (bir araç iki kişi)
Daha fazla bilgi için https://sunsetcinema.uk

11. Rooftop Film Club

Aslında Açıkhava sineması olarak gösterim yapan Rooftop Film Club, konuklarının güvenli bir deneyim yaşaması için kendini yeniden tasarladı! Sosyal mesafe kuralları gereği kişisel ihtiyaçlar dışında film gösterimi boyunca izleyicilerin araç içerisinde kalması gerekiyor. 40 metrelik ekran ve FM radyosundan sağlanan ses ile katlanacak film keyfiniz için bunun çok ufak bir fedakarlık olacağını düşünüyoruz. Ayrıca ister kendi yemeğinizi getirin, ister temassız bir sistemle araç kapınıza teslim edilecek yiyecek ve içeceklerin keyfini çıkarın!

Yer: London (Alexandra Palace)
Günler: 4 – 31 Temmuz arası her gün
Saatler: 14:00 – 17:00 – 20:00
Gösterilecek Filmler: Back to the Future, Grease, Pulp Fiction, Toy Story, The Incredibles, The Goonies, Pretty Woman, Mean Girls, Night at the Museum ve daha fazlası  
Fiyatlar: Araç başı £35’ten başlıyor.
Daha fazla bilgi için https://rooftopfilmclub.com/london/venue/alexandrapalace/

Bize Destek Olabilir misiniz?

BritishTurks olarak Birleşik Krallık‘da yaşayan vatandaşlarımız için içerikler hazırlıyoruz, şu anda sizlerden herhangi bir maddi beklentimiz yok. Sizlerden tek isteğimiz sitemizi ve haftasonu rehberini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanız ve BritishTurks InstagramFacebookTwitterYoutube gibi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz ve arkadaş çevrenize tavsiye etmeniz olacaktır.

Sosyal Medya hesaplarımıza aşağıdakı adreslerden ulaşabilirsiniz.

BritishTurks.com içerikleri kaynak gösterilerek veya gösterilmeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı işlem yapan kişi/kişiler için yasal başvuru hakkı saklı tutulmaktadır.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470