british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 24/03/2021

İngiltere’de Covid-19’dan hayatını kaybedenler anıldı

İngiltere‘de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlenirken, salgında yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınının etkisi sürerken, İngiltere’de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler unutulmadı. Başkent Londra‘da bulunan St. Thomas Hastanesinin önünde düzenlenen törenle salgında yaşamını yitirenler anıldı. Anma törenine sağlık çalışanları, İngiliz ordusuna mensup askerler ve İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri CEO’su Simon Stevens da katıldı. Hastanenin bahçesinde gerçekleştirilen törende, salgında yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından hastane bahçesinde bulunan ve İngiliz-Jamaikalı hemşire Mary Seacole‘un heykelinin önüne çiçek bırakıldı.

Wembley Stadyumu, London Eye, Trafalgar MeydanıGaller Parlamento binası, Cardiff Kalesi ve Kuzey İrlanda‘daki Belfast Belediye Binası gibi sembolik bölgeler de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenleri anmak için saat 20.00’de ışıklandırılacak.

 

En Son Eklenenler
Popüler Sorular