british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 22/04/2022

İngiltere’de FCA’nın kripto birimine geçici başkan atandı

LinkedIn profiline göre McLoughlin yeni görevine bu ayın başlarında başladı. Son iki yıldır, finansal hizmetler düzenleyicisinin kripto varlıkları ve dijital piyasaların denetim yöneticisi olarak görev yapmaktadır. McLoughlin, bir yıllık aradan önce, dokuz yıldan fazla bir süredir FCA’da görev yapmıştı.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi, Mart ayında kripto bölümüne liderlik edecek birini aramaya başladı. Yeni bir ekip oluşturacak ve o sırada LinkedIn’de okunan iş ilanında “dolandırıcılar ve dolandırıcılık şemaları” ile ilgili olabilecek kripto firmalarıyla ilgili düzenleyici faaliyetlere liderlik edecek birini arıyordu. Yakın zamanlarda düzenleyici, 80 kişiyi işe alacağını belirtmişti.

Ayın başında Birleşik Krallık, ülkeyi kripto teknolojisi ve yatırımları için küresel bir merkez haline getirme hedefine yönelik bir dizi girişimi duyurdu ve Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülkenin kripto varlık teknolojisinde “bir küresel ticaret merkezi” olmasını istediğini söyledi. Hükümet ayrıca, FCA, İngiltere Bankası ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi ile çalışacağını söyleyerek stabilcoin’ler gibi kripto varlıklarının düzenlenmesine ilişkin bir istişare bildirdi.

FCA, 2020’nin başında İngiltere’nin kara para aklama ve terörizmin finansmanına karşı koyma yetkilisi haline geldi.

Bu, İngiltere’de ikamet eden ve faaliyet gösteren kripto şirketlerinin FCA’ya kaydolması gerektiği anlamına geliyordu. Henüz tam yetki verilmeyen birkaç kişi ve kuruluş, ülkede faaliyetlerine devam etmelerine izin veren geçici bir kayıt listesinde.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular