british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 03/03/2023

İngiltere’de iki banka müşterilerinin “kripto para” alımlarını yasaklama kararı aldı

Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) kriptoyu yüksek riskli bir yatırım olarak gösteren bir bildirisini takip ediyor.

Rapora göre HSBC, tüketicilerin kredi kartlarını kullanarak kripto para satın almalarını geçen ay kısıtlamıştı. Banka, kararın müşterilere yönelik belirgin bir finansal risk nedeniyle verildiğini söyledi.

Bu arada Nationwide’ın Perşembe günü müşterilerine kripto satın alma limitleri hakkında bilgi veren bir e-posta gönderdiği bildirildi. E-postada şu ifadelere yer verildi:

Nationwide kredi kartı kullanılarak kripto borsalarına ödeme yapılmasına izin vermeyeceğiz. Ne siz ne de daha eski herhangi bir ek kart, kripto para satın almak için Nationwide kredi kartı kullanamayacaksınız.

Kripto yüksek riskli bir yatırım mı?

Kripto para piyasası, fiyatların hızla ve sık sık dalgalanmasıyla oldukça değişkendir. Bu oynaklık, yatırımcılar için zamanlama ve piyasa bilgilerine bağlı olarak önemli kazanç veya kayıplara neden olabilir.

Kripto endüstrisindeki düzenleme eksikliği, onu dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetler için bir üreme alanı haline getirebilir. Birçok kripto para birimi, kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı ve terörizmin finansmanı gibi suç faaliyetleriyle ilişkilendirilmiştir.

Kripto para borsalarının ve cüzdanlarının güvenliği önemli bir endişe kaynağıdır. Kripto para endüstrisinde siber saldırılar, bilgisayar korsanlığı ve hırsızlık yaygındır ve yatırımcılar cüzdanlarının veya borsalarının güvenliği ihlal edilirse fonlarını kaybedebilir.

Buna ek olarak, kriptonun benimsenmesi ve kullanımı hala sınırlıdır. Bu da kripto paraların değerlerinin gerçek kullanım yerine genellikle spekülasyona dayalı olduğu anlamına gelir.

Kriptonun meşru bir ödeme şekli olarak yaygın kabul görmemesi ve benimsenmemesi, kripto paraların değerini istikrarsız ve öngörülemez hale getiriyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular