X
ads120x600

İngiltere’de Hafifletilen Kısmı Karantina Kuralları Açıklandı

İngiltere'de koronavirüs önlemleri ve normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Boris Johnson "Ulusa Sesleniş" konuşması yaptı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların hafifletilmesiyle ilgili hazırlanan planı açıkladı.

Johnson, bugün yayımlanan açıklamasında, İngiltere‘nin bir kişinin virüsü bulaştırdığı kişi sayısını gösteren R0 katsayısını yakından takip etmeye devam edeceğini ve bu sayıyı 1’in altında tutmayı hedeflediklerini söyledi.

Johnson, evden çalışabilenlerin evden çalışmaya devam etmeleri gerektiğini ve işe de ancak zorunda olunduğu zamanlarda gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Johnson, özellikle inşaat ve imalat sektöründe evden çalışması mümkün olmayanların ise “işe geri dönmeye teşvik edildiklerini” sözlerine ekledi.

Johnson, beş kademeden oluşan bir alarm düzeyi belirlediklerini ve İngiltere’nin şu an en ciddi alarm düzeyinin bir altı olan 4’ten 3’e doğru ilerlemekte olduğunu söyledi.

Johnson, Haziran ayı başına kadar R sayısının takip edilmeye devam edileceğini ve bu tarihten sonra yapılacak değerlendirmelere göre, dükkan ve okulların kademeli bir şekilde açılabileceğini belirtti.

Cafe ve Restorantlar Ne Zaman Açıklacak?

Johnson, cafe, restoran ve pub gibi yerlerin ise en erken Temmuz ayında açılabileceğini ifade etti.

Bay-Bayan kuaförler “hospitality” sektörü kapsamında düşünüldüğü için en erken Temmuz ayına kadar kapalı kalacağı tahmin edilmektedir.

İngiltere Başbakanı, ülkeye havayoluyla gelenlere yakın bir zamanda karantina uygulanmaya başlanacağını vurguladı.

İşte Boris Johnson’un Açıkladığı Yeni Kurallar

  • İngiltere’de kısmı “Karantina” 3 hafta daha uzatıldı.
  • Cafe, Restaurant ve Publar kapalı kalmaya devam edecek
  • Bay ve Bayan berberleri kapalı kalmaya devam edecek
  • İnşaat ve İmalat sektörüçalışanları pazartesi işbaşı yapabilecekler
  • Toplu Taşıma (otobüs, metro, tren vb) araçların kullanılmaması gerektiği tavsiye edildi
  • Tüm çalışanlar koronavirüse karşı güvenli çalışma alanları yapmaları gerekmektedir.
  • Vatandaşlar evlerine yakın parklar’da oturabilir, güneşlenebilir ve spor yapabilecekler.
  • Arabayla Seyehatler gerçekleştirilebilecek.
  • Sosyal mesafe kurallarına uymayanlar, para cezalarına çarptırılacak.
  • İngiltere’ye seyehat edecekler 14 gün boyunca “karantina”da kalacaklardır.
ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 1 0 0 0 1
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 1 0 0 0 1
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470