british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 09/10/2021

İngiltere’de market rafları yine boşaldı. Noel öncesi panikleyenler ürün stoklamaya başladı

İngiltere’de son haftalarda ağır vasıta sürücüsüne bağlı tedarik zinciri sorunları ve yükselen gaz fiyatlarına ek olarak ülkedeki marketlerle ilgili eksiklikler devam ediyor.

İngiltere, son haftalarda yükselen gaz fiyatları ve ağır vasıta sıkıntısının kaosa neden olduğu bir dizi krizle boğuşuyor.

İngiltere’nin bazı bölgelerinde yaşayanlar, Noel öncesinde bazı gıdalara ulaşmakta güçlük çektiğini söylüyor.

Daily Mail gazetesinin Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi‘ne (ONS) dayandırdığı verilere göre, altı İngiliz yetişkinden biri son iki hafta içinde mevcut olmadığı için temel gıdalardan satın alamadığını dile getirdi.

İngiltere’de alışveriş yapan kişiler boş raflar ile karşılaşıyor

Halkın üçte ikisi endişeli

The Grocer tarafından bin müşteriyi kapsayan bir araştırma, alışveriş yapanların üçte ikisinin, Noel sezonu öncesinde olası yiyecek ve içecek kıtlığından endişe duyduğunu gözler önüne serdi.

Diğer taraftan panikleyen halkın, 25 Aralık öncesi yiyecek stoklamaya başladığı kaydedildi.

Hükümet tedarik krizini aşmaya çalışıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tedarik sorunlarına yanıt verilebilmesi için ülkenin en büyük süpermarketler zinciri Tesco‘nun eski CEO’su Sir Dave Lewis’i göreve getirdi.

ONS’nin araştırmasında ayrıca her yedi kişiden biri yakıt alamadığını bildirdi. Yaşanan kriz karşısında askerlerin ağır vasıtaları sürmek için devrede olacağı kaydedildi.

Sektör yetkilileri, Başbakan Johnson’ı artan maliyetlerin üretimi engellememesi için firmalara yardım etmeye çağırdı.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular