british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 22/04/2022

İngiltere’de okullarda ne zaman yaz tatili başlayacak?

Yaz uzun zaman sonra pandemi kısıtlamaları olmadan yapılacak ilk tatil anlamına geliyor ve tatil planınızı şimdiden yapmayı düşünüyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Okullar ne zaman tatil olacak?

Bu yıl pek çok okul 22 Temmuz Cuma günü yaz tatiline girecek. Ancak bazı okullar farklı tarihlerde yaz tatiline gireceği için, hükümetin veya yerel belediyenizin web sitesinden en doğru tarihi kontrol edebilirsiniz.

Yaz tatili ne kadar sürecek?

Okullar, 1 Eylül Perşembe gününe kadar kapalı kalacak.

İngiltere’deki diğer dönem tatilleri ne zaman?

Okullarda yaz dönemi 19 Nisan Salı günü itibariyle başladı. Sezonun son yarıyıl tatili ise, 30 Mayıs Pazartesi başlayacak ve bir hafta boyunca devam ederek 3 Haziran Cuma günü sona erecek.

Yeni eğitim döneminin ilk yarıyıl tatili 24 Ekim Pazartesi başlayacak. Bu yıl Noel tatili ise 19 Aralık Pazartesi gününe denk gelecek.

Diğer resmi tatiller ne zaman?

Bank holiday olarak bilinen resmi tatiller ise, önümüzdeki süreçte 2 Mayıs, 2 Haziran ve 29 Ağustos’ta yaşanacak.

Bu yaz seyahat kısıtlamaları nasıl olacak?

Pek çok Avrupa ülkesi pandemi nedeniyle başlattığı seyahat kısıtlamalarını hafifletmiş durumda. Ancak aşı yaptırmış olan kişiler, daha çok tatil rotasına sahip olabilecek. Ama aşı yaptırmamış kişiler için, başta Türkiye olmak üzere, Yunanistan, Norveç, Meksika, Portekiz ve Kıbrıs gibi pek çok ülke kapılarını açıyor olacak.

Yine de seyahat öncesinde veya vardıktan sonra Covid-19 testi veya karantina isteyen ülkeler olabilir.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular