X
ads120x600

İngiltere’de Okullar’da Uygulanacak Tedbirler – Ebeveynlerin okuması tavsiye edilir.

İngiltere'de hükümet okulların açılmasıyla uygulanacak kuralları duyurdu.

İngiltere’de hükümet koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime dönüş için uygulanacak 6 yeni kuralı kamuoyuna duyurdu.

İngiltere’de Bilim Kurulunun onay vermesiyle tüm okullarda eğitim-öğretim dönemi yakın zamanda tekrardan başlayacak.

Başbakan Boris Johnson “Uzun süredir evlerinde kalan çocukların okullara dönerek öğretmenleri ve arkadaşlarıyla sosyal etkileşimler kurmanın çocukların zihinsel refahları adına iyi olacaktır, hükümet olarak bir an önce okulların açılması adına çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

İngiltere’de koronavirüsün ikinci dalga yayılmasını önlemek için okullar, kolejler ve kreşler tarafından uyulması gereken altı maddelik katı bir planı “Bilim Kurulu” verdiği tavsiyeler doğrultusunda yayımladı.

Hükümet yeni eğitim-öğretim döneminde okullarda risklerin en aza indirilmesi için uygulayacağı kurallar

1. Okul Yönetimleri Risk Değerlendirmesi Yapacak

Değerlendirme, korona virüs ile ilişkili riskleri doğrudan ele alacak böylece çocuklar, gençler ve personel için bu riskleri en aza indirmek adına gerekli önlemler alınabilecek.

2. Öğrencilere Koronavirüs Taraması Yapılacak

Çocuklar veya gençlerin kendileri ya da hane halkının bir üyesi korona virüs belirtilerine sahip ise eğitim ortamları tarafından bu bireylerin katılımları engellenecek.

3. Düzenli El Yıkamasu Teşvik Edilecek

Kurumlar, akan su ve sabun ile 20 saniye boyunca düzenli el yıkamayı veya dezenfektan kullanımını teşvik edecek ve ‘yakala, at, öldür’ yaklaşımı desteklenerek iyi bir solunum hijyeni sağlanacak.

4. Okullarda Daha Sık Temizlik Yapılacak

Bu uygulama sayesinde kapı kolları, korkuluklar, masaüstleri, oyun ekipmanları ve oyuncaklar gibi sık dokunulan yüzeyler virüsten kurtulacak.

5. Sınıflarda Öğrenci Sayıcı Azaltılacak

Daha küçük sınıf kapasitesi veya grup boyutları aracılığıyla teması en aza indirmek ve sınıfların düzenini değiştirmek gibi mümkün olduğunca sıkça bulunulan çevreyi değiştirmek yayılmayı durdurmaya yardımcı olacak.

6. Gruplar Arasındaki Kaynaşma Azaltılacak

Zamanlamaları değiştirmek veya mola sürelerini farklı zaman dilimlerine yaymak etkileşimleri azaltacaktır. Hükümet ayrıca, kademeli olarak eve bırakma ve evden alma sürelerine değişiklik getirme fikrini de önerdi.

Bölgenizde açılan okullarla ilgili en son haberler için yerel otoritenize danışmanızı tavsiye ederiz. Sizin için hazırladığımız bu makale yalnızca İngiltere’de ikamet edenler için geçerlidir.

Bu içerik ekibimiz tarafından yalnızca İngiltere’de yaşayanlar için yazılmıştır.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470