british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 01/08/2022

İngiltere’de “pasaportsuz ve temassız dijital sınır geçişi” pilot testlerine iki yıl içinde başlanacak!

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, İngiltere’ye temassız dijital sınır geçişi planlarını açıkladı

Priti Patel, İngiltere sınırının geleceğine ilişkin geniş kapsamlı bir duyurunun parçası olarak, güvenli “temassız sınır geçişlerinin kullanıma sunulmasına başlanma planlarını belirledi.

İngiltere İçişleri Bakanlığı, yolcuların eGate’den geçmeden veya bir Sınır Gücü görevlisiyle konuşmadan Birleşik Krallık’a giriş yapmalarına ve otomatik sınır taramasından geçmelerine izin verecek teknolojileri test etmeye başlayacak.

Plana göre, yolcuların, en son teknoloji kullanılarak sınırda kimlikleri belirlenecek ve ön taramaya tabi tutulacaklar. Böylece sınırın ve Birleşik Krallık halkının güvenliği sağlanırken, yolcuların daha kolay ve hızlı ülkeye giriş yapmasına, İngiliz ailelerin de yolculuk sürelerinin azalmasına yardımcı olunacak.

Duyuru, İçişleri Bakanı’nın eGates’in minimum yaşını 12’den 10’a çıkarmayı planladığını açıkladığı; Yeni Göçmenlik Planı: Göç ve Sınır Kontrol Stratejisi bildirisinin bir bölümünde yer aldı.

Birleşik Krallık’a giriş yapmalarına ve otomatik sınır taramasından geçmelerine izin verecek teknolojileri test etmeye başlanacak

Priti Patel şunları söyledi: “İçişleri Bakanı olarak, Yeni Göçmenlik Planım aracılığıyla göçmenlik sistemimizin kontrolünü geri almaya odaklandım. “Bu, 21. yüzyıla uygun, ulusal güvenliği korurken yolcuların vize almasına ve sınırdan kolayca geçmesine izin veren bir sınırımız olmasını sağlamayı içeriyor.

“Ayrıca, muhteşem Sınır Gücümüzün, sınırlarımızı İngiltere’ye zarar vermek isteyenlerden koruyabilmesi için, uzmanlık becerilerini kullanabilmelerini sağlayacak, en güncel otomasyon teknolojilerine erişmesini sağlamaya da kararlıyım.”

Yeni Göçmenlik Planı: Göç ve Sınır Kontrol Stratejisi, dijital sınırın seyahati nasıl kolaylaştıracağını, güvenliği nasıl iyileştireceğini ve Birleşik Krallık’ı yasal göçte lider konuma nasıl getireceğini ortaya koyuyor.

İngiltere İçişleri Bakanlığı’nda yayınlanan habere göre; önümüzdeki birkaç yıl içinde hükümet, dünya lideri bir sınır ve yasal göç sistemine sahip olmaya devam etmemizi sağlamak için daha fazla iyileştirme getirmeyi planlamaktadır.

“Bunlar, müşteriler başvurmadan önce geliştirilmiş müşteri hizmetleri gibi görünür değişikliklerden sınırda daha iyi hedefleme gibi görünmez değişikliklere kadar uzanmaktadır.

“Elektronik Seyahat İzinleri, daha fazla uluslararası ziyaretçinin eGates’i kullanmasına izin verecektir.

Dijital Müşteri Hesapları, vize başvurusunda bulunan müşterilerin, seyahat için gereken e-Vizelere daha akıcı bir süreçte, daha net erişim ile sahip olmalarına yardımcı olacaktır.”

“Bu yenilik, dijital sistem, Birleşik Krallık’a seyahat etmeden önce gelen insanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız ve sınırda güvenliğin yanı sıra bekleme sürelerinin iyileştirilmesine yardımcı olacağı anlamına gelmektedir.”

İngiltere İçişleri Bakanlığı, 2024 yılında pilot testlere başlamayı hedefliyor.

Kaynak: https://www.gov.uk/government/news/home-secretary-announces-plans-for-contactless-digital-border

En Son Eklenenler
Popüler Sorular