british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 01/09/2021

İngiltere’de temassız kart kullanım limiti yükseltiliyor

Limitin çıkarılmasının perde arkasında ise endüstri lobisi ve FCA danışmanlığından sonra Mart ayında yaptığı bütçe konuşmasında dikkatleri üzerine çeken Maliye Bakan Rishi Sunak olduğu belirtiliyor.

Haziran ayında ise UK Finance, 2020 boyunca ülkede yapılan temassız ödemelerin sayısının %12 artarak 9,6 milyar ödemeye ulaştığını ve pandeminin fiziksel nakitten kitlesel pazar geçişine neden olduğunu gösteren rakamlar yayınladı.

Genel olarak, temassız ödemeler İngiltere’deki tüm ödemelerin dörtte birinden fazlasını oluştururken, nakit işlemler %35 düştü.

Dolandırıcılık riskinin artmasını gerekçe gösteren bankalar limit artışından rahatsız olurken Bakan Rishi Sunak şöyle diyor: “Temassız limiti artırmak, ister yerel mağazalarda, isterse en sevdiğiniz pub ve restoranda olsun, güvenli ve güvenli bir şekilde ödeme yapmayı her zamankinden daha kolay hale getirecek. İnsanlar ana caddeye geri döndükçe, milyonlarca ödeme daha basit hale gelecek ve perakendeciler ve alışveriş yapanlar için hoş bir destek sağlayacak.”

VibePay CEO’su Luke Massie, limiti artırma hareketinin “tamamen mantıklı” olmasına rağmen, limitin yüksek olmasını dolandırıcılık olaylarında da önemli artışın yaşanacağına dikkat çekiyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular