british-turks

Yazar

Esref Karaoglan

Eklenme: 12/05/2022

İngiltere’de yasadışı finansmanla çaba için yasa tasarısı

İngiltere hükümetinin yasadışı finansmanla çaba için bir yasa tasarısı sunacağı söylendi lakin kripto para ünitelerinden bahsedilmedi:

“Yasadışı finansmanla gayret, ekonomik cürümleri azaltma ve işletmelerin büyümesine yardımcı olma yetkilerini daha da güçlendirmek için bir yasa tasarısı sunulacak. Güvenlik hizmetlerini desteklemek ve Birleşik Krallık’ı muhafazalarına yardımcı olmak için tedbirler getirilecek.”

Konuşmada vurgulanması beklenen kripto paralardan net bir formda bahsedilmedi. Financial Times’ın Şubat ayındaki haberine nazaran, yeni yasa tasarısı hükümetin kripto varlıklarına el koyma yetkilerini ileriye taşıyacak.

Prens Charles konuşmasının başlarında, “Dijital pazarlar ve en büyük dijital firmalar için yeni rekabet kuralları oluşturmak için tedbirler de yayınlanacak” dedi. Konuşma birebir vakitte iktisada ve son ömür pahalılığı krizinin ortasında hayat maliyetine yardımcı olmaya odaklanıldığını da vurguladı. Ayrıyeten, İngiltere Merkez Bankası enflasyonu amacına döndürmeye odaklanacak.

Kraliçe’nin Konuşması, Birleşik Krallık’ta yeni bir Parlamento oturumunun başlangıcını işaret ediyor. Hükümet, yaklaşan hükümet siyasetini ve yasama programını özetleyen içeriğini müellif ve onaylar. Konuşma bu yıl birinci sefer Kraliçe’nin oğlu Prens Charles tarafından okundu.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular