X
ads120x600

İngiltere’den Türkiye’ye Komisyonsuz veya Hesaplı Para Transferi Nasıl Yapılır?

İngiltere’den Türkiye’ye para transferi geçmiş dönemlerde bir hayli meşakkatli bir iş olsa da, günümüzde kullanılan farklı alternatifler sayesinde para gönderme işlemi oldukça kolay bir hale geldi. İnternet bankacılığının tüm dünyada yaygınlaşması sonucunda artık dünyanın dört bir yanından dakikalar içerisinde Türkiye’ye para gönderebilmek mümkün. Her geçen gün farklı transfer yöntemlerinin eklenmesiyle çoğalan alternatifler elbette belli maliyetler gerektiriyor. Ancak para transferinin gerçekleştirildiği ülkelere göre maliyetler de değişkenlik gösterebiliyor.

İngiltere’den Türkiye’ye para transferi geçmiş dönemlerde bir hayli meşakkatli bir iş olsa da, günümüzde kullanılan farklı alternatifler sayesinde para gönderme işlemi oldukça kolay bir hale geldi. İnternet bankacılığının tüm dünyada yaygınlaşması sonucunda artık dünyanın dört bir yanından dakikalar içerisinde Türkiye’ye para gönderebilmek mümkün. Her geçen gün farklı transfer yöntemlerinin eklenmesiyle çoğalan alternatifler elbette belli maliyetler gerektiriyor. Ancak para transferinin gerçekleştirildiği ülkelere göre maliyetler de değişkenlik gösterebiliyor.

Ayrıca seçilen para transfer yöntemi, transferin yapıldığı aracı kurum komisyonları da yurt dışından Türkiye’ye para transfer maliyetlerinde farklılıklar oluşmasına sebep olabiliyor. Para transfer maliyetlerinde değişkenliğin bir başka nedeni de, ülkeler arasında yapılan anlaşmalara bağlı olarak transfer bedeli üzerinden vergi alınması.

  1. Banka üzerinden IBAN havale yöntemiyle para transferi
  2. Western Union
  3. Money Gram yurt dışından yapılan para transferlerinde en sık kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Banka Üzerinden IBAN Havale Yöntemi

Herhangi bir uğraş gerektirmeden internet erişimi olan her yerden yapılabilen bu tür para transferleri Uluslararası banka hesap numarası (IBAN) sahibi olmayı zorunlu kılıyor. Ayrıca para transferinin yapılacağı ülke ile transferin yapıldığı ülke arasında para transfer anlaşmasının olması gerekiyor. Aksi halde iki ülkede de IBAN uygulaması geçerli olsa bile, transfer işlemi gerçekleşmiyor. Türkiye’de 2005 yılından beri uygulanan bu uygulama sayesinde bankalar aracılığıyla istenilen miktarlarda para transferi mümkün olabiliyor.

Western Union ile Para Transferi

Birkaç dakika içerisinde para transferini mümkün kılan bu yöntem, dünyanın birçok ülkesinde güvenilir şekilde kullanılıyor. Göndericinin transfer bedelini ödemesiyle anlık transferi mümkün kılan bu yöntemde herhangi bir bankaya hesap açtırma zorunluluğu bulunmuyor. Euro ve dolar cinsinden para transferini mümkün kılan bu yöntemde, transfer yapılan şubeden alınan gönderici kodu, alıcıya ulaştırıldığında alıcı herhangi bir Western Union şubesinden transfer edilen parayı alabiliyor.

Money Gram ile Para Transferi

Euro cinsinden para transferini sağlayan bu yöntemde, gönderici alıcı bilgilerini eksiksiz olarak bir forma doldurduktan sonra transfer edeceği parayı Money gram acentasına teslim ediyor. Gönderici tarafından transfer bedeli peşin olarak ödendiğinden dolayı, alıcı herhangi bir komisyon veya ek ücret ödemeden transfer edilen parayı herhangi bir Money gram acentasından alabiliyor.

İngiltere’den Türkiye’ye En Uygun Para Transferi Nasıl Yapılır?

İngiltere’den Türkiye’ye para transferi IBAN yöntemi de dâhil olmak kaydıyla birçok farklı alternatif kullanılarak yapılabiliyor. Ancak, Transfer Wise yöntemi ile para yollamak kur farklı uygulamasının daha cazip oranlarda olması sebebiyle en sık tercih edilen yöntem olarak öne çıkıyor. Bu yöntemde, gönderilen para, Türk lirasına çevrildiğinde kur farkı alınır. Gönderici para gönderme sırasında herhangi bir komisyon veya ek ücret ödemez. Kısaca Transfer Wise yöntemiyle İngiltere’den Türkiye’ye Euro olarak yapılan gönderi, Türk lirasına çevrilerek transfer edilir.

ad826x90
Londra Girişimcilik, Londra Teknoloji, Londra Sağlık, Londra Ekonomi, Londra İş Hayatı, Londra İş İnsanları, Ankara Antlaşması, Londra Yaşam, Londra Konser, Londra Tiyatro, Londra Tatil, Londra Dil Okulu, İngiltere Vizesi, Londra Üniversite, Londra Türk İş İnsanları, Londra Müsiad, Londra Tüsiad, Londra Uçak Bileti, Londra Havaalanı Ulaşım, Londra Türk Marketleri, Londra Türk Toptancılar, Londra Türk Muhasebeciler, Londra Türk Avukatlar, Londra Güzellik Salonları, Londra Web Tasarım, Londra Web Design, Olay Gazetesi Londra, Londra Gazete, Avrupa Gazetesi Londra, Eurovizyon Londra, Londra Temizlik İşleri, Londra Vefatlar, Londra Konserler, Türkiye İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Londra Başkonsolosluğu, Londra Askerlik, Londra Gezi Rehberi, Londra Yeme ve İçme, Londra Alışveriş, Londra Konaklama, Londra Ulaşım, Londra Kültür ve Sanat, Londra Sinema, Londra Etkinlik Takvimi, Londra İş İlanları, Londra Seri İlanlar, londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
advertisement
londra is ilanları facebook, londra iş ilanları 2020, londra gazetesi, olay gazetesi satılık dükkan ilanları, londra'da temizlik isleri, olay gazetesi sari sayfalar, ingiltere de iş ilanları 2018, is ilanları londra 2020, olay gazetesi iş ilanları 2020, olay gazetesi iş ilanları 2019, olay gazetesi sari sayfalar, olay gazetesi reklam verme, avrupa gazetesi, is ilanları londra 2019, olay gazetesi londra vefatlar, olay gazetesi contact number, london upcoming events, londra etkinlikler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

BritishTurks'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

BritishTurks'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470