british-turks

Yazar

BritishTurks

Eklenme: 25/04/2022

İngiltere’yi sarsan cinayet! “Londra’da 4 kişi aynı anda öldürüldü”

Londra’nın güneydoğusundaki Bermondsey’deki bir evde sabaha karşı çığlık seslerini duyan bölge sakinleri polisi aradı.

Olay yerine gelen ekipler kapıyı kırarak şikayetin yapıldığı eve girerken evde dört insanı yerde ağır yaralı olarak buldu. Eve giren sağlık çalışanları bütün çabalarına karşılık 3’ü kadın 4 kişiyi yaşama döndüremedi.

Kurbanların bıçak darbeleriyle öldürüldüğü açıklanırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı. İngiliz medyası, saldırıyla bağlantısı olduğu düşünülen bir şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. İddiaya göre saldırgan ve diğer dört kişinin birbirini tanıdığı belirtilirken, polisin olay yerinde incelemelere devam ettiği aktarıldı.

Görgü tanıkları çığlık seslerinin sabah 01.00 sularında duyulduğunu söyledi.

Londra’da 4 kişi aynı anda öldürüldü

5 dakika boyunca çığlık sesleri

Kurbanların bıçaklanarak öldürüldüğü açıklanırken komşuların ve görgü tanıklarının verdiği ifadeler kan donduran olayın detaylarını ortaya koydu.

Komşulardan biri gece 2 civarı bir kadının 5 dakika boyunca çığlık attığını belirterek, “Korkunçtu. Birinin rehin tutulduğunu sandım ama polis, helikopter ve ambulansları duyunca durumun ciddiyetini anladım” dedi.

Diğer bir komşu “Kocam çığlıklar duyduğunu söyledikten sonra bir sürü polisin silahlarla arabalarından çıktığını gördüm. Yaklaşık sekiz polis arabası, birkaç ambulans vardı. Polis kapımızı kontrol etti. Bize içeride kalmamız söylendi” dedi.

Görgü tanıklarından biri cansız bedenlerin yerde yatarken bulunduğunu ve ortalığın adeta kan gölüne döndüğünü söyledi.

Olay kentte şok etkisi yaratırken polis evi incelemeye aldı. Delaford Yolu çevresine kordon çekildi. Evin önüne adli tıp çadırı kuruldu.

Sadiq Khan’dan ilk açıklama

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan korkunç cinayet sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Dün gece üç kadın ve bir adamın yıkıcı bir olayda öldürüldüğü haberini aldım. Düşüncelerim sevdiklerini kaybeden aile ile beraber. Polis ile temas halindeyim. Soruşturma sürüyor ve bir kişi tutuklandı. Olayla ilgili bilgi verebilecek herkesin polise başvurmasını rica ediyorum.” dedi.

Londra’da bıçaklanma olayları arttı

Bölgede geçtiğimiz yıl bıçaklama olaylarını içeren 79 cinayet soruşturması açıldı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan geçtiğimiz hafta boxör boksör Amir Khan‘ın sokak ortasında soyulmasından sonra başkentteki suç oranlarıyla ilgili yeni sorularla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

En Son Eklenenler
Popüler Sorular